لیفت سینه با نخ | لیفت سینه با لیزر و سایر روش ها | مزایا، عوارض وهزینه

لیفت سینه با نخ
فهرست محتوا

امروزه زنان به دلایل متعددی به دنبال یافتن روش‌هایی برای لیفت سینه خود هستند به این ترتیب اطلاع یافتن از روش‌های موجود برای لیفت سینه اهمیت بسیار زیادی دارد. برخی از زنان پس از بارداری و زایمان و کاهش وزن به دنبال یافتن راهی برای بهبود ظاهر سینه و جوانان خود هستند و به این ترتیب می‌ خواهند اعتماد به نفس خود را افزایش دهند. امروزه روش‌ های متعددی برای لیفت سینه وجود دارد که بدون نیاز به عمل جراحی انجام می‌‌ شوند.

افتادگی سینه یک فرآیند طبیعی و غیر قابل اجتناب است که تعداد بسیاری از زنان در زندگی خود با آن مواجه می‌ شوند. دلایل زیادی در افتادگی پوست سینه و بافت آن نقش دارند که در بخش زیر را مشاهده می‌‌ کنیم:

بارداری و زایمان

در فرآیند بارداری و زایمان سینه پر از شیر می‌شود و غدد ترشح شیر درون بافت آن شروع به تولید شیر می‌کنند اما پس از آنکه مادر اقدام به از شیر گرفتن کودک خود می‌نماید این غدد جمع و چروکیده می‌ شوند. به طور کلی افتادگی سینه پس از بارداری و قطع شیردهی و گاهی اوقات در دوران یائسگی کاملاً طبیعی است.

سایز سینه و جاذبه زمین

افرادی که سینه‌های بزرگی دارند نسبت به دیگران بیشتر دچار افتادگی سینه می‌ شوند که البته جاذبه زمین نیز در این فرایند نقش به سزایی را ایفا می‌کند.

عوامل ژنتیکی و دیابت

اهداف پذیری پوست و رباط از عواملی هستند که به طرز قابل توجهی تحت تاثیر ژنتیک قرار دارند و تغذیه بر آنها تاثیرات مثبت یا منفی می‌گذارد. هنگامی‌ که پوست دچار کشیدگی می‌ شود بافت سینه نیز دچار افتادگی خواهد شد.

نوسانات مربوط به وزن بدن

کاهش وزن یا نوسانات وزن یکی دیگر از مواردی است که باعث افتادگی سینه در بانوان می‌شود. هنگامی‌که شما شروع به کاهش وزن می‌ کنید بخشی از چربی سینه از بین می‌ رود و پوست و رباط‌های درون بافت سینه نمی‌توانند به حالت قبل برگردد و در نتیجه پوست سینه دچار افتادگی و شل شدگی خواهد شد. شما می‌‌ توانید با مصرف غذاهایی که مواد معدنی مناسبی را در اختیار پوست شما قرار می‌دهند از بروز این مسئله جلوگیری نمایید.

لیفت سینه با نخ

بافت سینه نیز همانند بافت صورت دست خوش تغییر می‌‌ شود و از فرآیند پیری در امان نیست که این مسئله می‌‌ تواند به لحاظ زیبایی برای برخی از زنان ناراحت کننده باشد. در سال‌های اخیر لیفت با نخ به یکی از آخرین روش‌های زیبایی برای رفع چین و چروک صورت، جوان سازی آن و لیفت پوست تبدیل شده است. لیفت با نخ که تحت عنوان جراحی خفیف لیفت نیز شناخته می‌شود یک روش جراحی زیبایی است که به رفع افتادگی پوست و ایجاد ظاهر مطلوب و جوان سازی پوست بیمار کمک می‌کند. اگر جاذبه زمین تاثیر خود را روی صورت یا سایر اعضای بدن شما گذاشته است لیفت با نخ می‌تواند به رفع این مشکل کمک کند زیرا یک روش کم تهاجمی است و عوارض و خطرات حاصل از آن بسیار کم است و دوران بهبود پس از درمان نیز کوتاه است. لیفت با نخ به کمک چند بخیه بسیار کوچک در بافت نرم موضع مورد نظر انجام می‌شود تا به رفع افتادگی آن کمک کند.
در فرآیند لیفت سینه با نخ ابتدا نیاز به تحریک التهاب در پوست می باشد . هدف از التهاب ، کلاژن سازی ، فیبروز ، الاستین است. نخ هایی که برای این روش استفاده می شود دارای جنس های مختفل می باشد از جمله پلی دی اکسان ، پلی لاکتیواسید ،PGA ، پلی گلیکولیک اسید . هر کدام از این نخ ها بر حسب شکل ، جنس و ضخامتی که دارند ، کاربرد دارند . نخ هایی که بیشتر در حوزه زیبایی و لیفتینگ استفاده می شوند از نوع کاگدار هستند که شکل های مختلفی دارد . از این نخ ها که قابل جذب نیز می باشند، برای لیفت صورت ، لیفت واژن ، لیفت گردن و لیفت سینه استفاده می شود . حتی از این نخ ها برای مواردی که نیاز به ترمیم مختصر می باشد بعد از جراحی استفاده می شود .

نحوه عملکرد لیفت سینه با نخ

با قرار گرفتن این نخ ها در بدن از طریق جراحی سینه ، ناحیه ای که نخ ها در آن قسمت به کار رفته است به سمت بالا حالت می گیرد و از در برابر افتادگی سینه به سمت پایین از خود مقاومت نشان می دهد. این نخ ها بعد از گذشت ۴ تا ۶ ماه جذب پوست می شوند و اثر آن به مدت ۱۸ تا ۲۴ ماه باقیست.

مزایای لیفت سینه با نخ

• نتایج حاصل از این روش فورا قابل مشاهده است و تا دو سال باقی می‌ ماند.
• در این روش فرایند کلاژن سازی تحریک می‌ شود و میزان انعطاف پذیری بافت موضع مورد نظر بهبود می‌ یابد.
• فرایند ساخت عروق خونی جدید را تحریک می‌‌کند که باعث بهبود اکسیژن رسانی به پوست خواهد شد.
• به علت تشکیل بافت جدید باعث کاهش اندازه منافذ پوست می‌ شود.
• باعث تحریک فیبروبلاست می‌‌ شود و به این ترتیب حجم و بافت پوست بهبود پیدا می‌ کند.
• یک روش سریع و نسبتا ساده است که با درد و ناراحتی کمی همراه می‌‌ باشد و دوران بهبود در این روش کوتاه است.
• به دلیل استفاده از داروی بی حسی عوارض لیفت سینه با بیهوشی را ندارد .
• هیچ گونه عفونت و خونریزی بعد از جراحی برای فرد به وجود نمی آید.
• برش عمیق در پوست ایجاد نمی شود و بعد از جراحی بهبودی در کوتاهترین زمان صورت می گیرد در نتیجه اسکار ناشی از برش کم بوده و به سرعت اثر آن از بین می رود.

 

پرمویی های غیرهورمونی با لیزر موهای زائد رفع می‌شود؟

 

لیفت سینه با نخ مناسب چه افرادی است؟

باید سابقه پزشکی بیمار بررسی شود و سپس وضعیت سینه ارزیابی گردد تا پزشک از مناسب بودن بیمار به عنوان متقاضی درمان اطمینان هستند. هدف از انجام معاینه سینه بررسی آن به لحاظ وجود توده، تغییرات پوستی و هرگونه مشکل احتمالی است. پس از انجام معاینات لازم پزشک به این نتیجه می‌‌رسند که آیا بیمار می‌تواند متقاضی درمان باشد یا خیر. بهتر است همه بیماران قبل از لیفت سینه برای انجام ماموگرافی و پزشک مراجعه کنند. سینه افرادی که دچار افتادگی شده است به سمت پایین متمایل می‌‌شود و نوک سینه آنها به سمت بالا نخواهد بود. پزشک برای تعیین میزان افتادگی سینه بیمار از یک سیستم درجه بندی استفاده می‌کند. در صورتی که سینه بیمار بیش از حد دچار افتادگی شده باشد نتایج به دست آمده خیلی امیدوار کننده خواهد بود. در افرادی که میزان افتادگی سینه کمتر است نتایج بهتری به دست خواهد آمد.

چه افرادی نمی‌ توانند متقاضی مناسبی برای لیفت با نخ باشند؟

افراد مبتلا به بیماری خود ایمنی، افراد مبتلا به هپاتیت b و c و افراد مبتلا به ویروس اچ آی وی، افراد باردار، افرادی که شیر می‌ دهند، افرادی که دچار عفونت هستند، افرادی که سابقه تشکیل کلوئید دارند، افرادی که از دارو های ضد انعقاد خون استفاده می‌ کنند، افرادی که انتظارات غیر واقعی از نتیجه درمان دارند، افرادی که اختلال بد شکلی بدنی دارند، افرادی که قبلا کاشت ایمپلنت سینه را تجربه کرده‌ اند، افرادی که سرطان بدخیم سینه داشته‌ اند نمی‌توانند متقاضی این نوع درمان باشند.

لیفت سینه با نخ چگونه انجام می‌ شود؟

• پزشک موضع مورد نظر را به کمک بیحسی موضعی بی حس می‌کند و بیمار در حین درمان چیزی را احساس نمی‌ کند.
• سپس نقاطی که قرار است تحت درمان قرار بگیرد را مشخص می‌کند.
• پزشک به کمک سرنگ مخصوص که نخ ضد حساسیت و سازگار با بدن، درون آن قرار دارد اقدام به کاشت نخ در موضع مورد نظر می‌نماید و به این ترتیب بدون نیاز به برداشتن پوست فرایند لیفت و بالا کشیدن را انجام می‌ دهد. نخی که زیر پوست قرار داده می‌‌ شود به طور دقیق زیر موضع مورد نظر ثابت می‌ شود تا بافت آن ناحیه را بالا بکشد. این روش بدون نیاز به برش و بخیه انجام می‌ شود و فقط از طریق تزریق به زیر پوست به اتمام می‌ رسد.
• پس از اتمام کار و تزریق نخ به زیر پوست، سرنگ مخصوص بدون ایجاد زخم از زیر پوست خارج می‌شود.
• ممکن است بر اساس میزان لیفت مورد انتظار بیمار، پزشکی از چندین نخ استفاده کند.
• نخ تزریق شده زیر پوست باقی می‌ماند اما به طور کلی اندازه و تعداد آنها به موضع مورد نظر و وسعت لیفت مورد نیاز این ناحیه بستگی دارد.

دوره بهبودی پس از لیفت سینه با نخ

پس از انجام لیفت سینه پزشک به صورت عمودی به سینه چسب می‌زند و انتهای چسب را روی شانه بیمار قرار می‌‌دهد و از او می‌خواهد به مدت ۴۸ تا ۷۲ ساعت از کندن و برداشتن چسب خودداری کند. پزشک از بیمار می‌‌خواهد که سوتین محافظ مانند سوتین ورزشی تهیه کند و به مدت دو هفته از آن استفاده نمایند و به مدت دو هفته نیز در هنگام خواب از سوتین نرم استفاده کند.

عوارض جانبی لیفت سینه با نخ

کبودی و درد پس از عمل از عوارض جانبی شایع در این روش محسوب می‌‌شود. طبق تجربیات پزشکان معمولاً بیمار به ۲۵ نخ در هر سینه نیاز دارد و گاهی اوقات در صورتی که نخ جابجا شده باشد پزشک مجبور است به کمک سرنگ ۲۱g و بیحسی موضعی به دست کاری کردن نخ بپردازد. در صورتی که اندازه نخ مورد استفاده بسیار بلند باشد احتمال برجسته شدن نخ زیر پوست وجود خواهد داشت.
در مجموع باید گفت لیفت سینه با نخ تقریبا بدون هیچ گونه عوارضی برای بیمار انجام می شود . می توان گفت لیفت سینه با نخ یکی از بهترین روش ها برای بالا کشیدن و فرم دهی سینه ها است که بدون ایجاد هیچ گونه برشی در سینه ها انجام می شود و البته نواحی سوراخ شده برای عبور نخ بسیار ریز هستند که هیچ گونه آثاری از خود به جای نمی گذارند .

هزینه لیفت سینه با نخ

عوامل متعددی در تعیین نهایی قیمت لیفت سینه با نخ دخیل می باشند. بطور مثال کیفیت مواد، تجربه و مهارت جراح، میزان افتادگی سینه ها از جمله عوارض تاثیر گذار بر هزینه لیفت سینه با نخ می باشند. برای اطلاع از هزینه دقیق این جراحی می توانید با جراح خود قبل از جراحی صحبت و مشاوره کنید .

روش‌ های دیگر غیر جراحی لیفت سینه

برخی از روش‌های غیر جراحی برای لیفت سینه، جوان سازی و حجم دهی به سینه به کار می‌رود که به شرح زیر می‌باشند:

لیفت سینه با لیزر

در لیفت سینه با لیزر از نور لیزر استفاده می‌شود که باعث ایجاد گرما خواهد شد. در مرحله اول از لیزر اربیوم استفاده خواهد شد تا پوست کمی سفت گردد و در مرحله دوم از لیزر گرم برای نفوذ گرما به درون بافت عمیق موضع مورد نظر استفاده می‌شود. لیفت سینه با لیزر می‌‌تواند در برخی از بیماران باعث ایجاد درد و ناراحتی در طول درمان شود. اکثر بیماران ادعا می‌‌کنند که درد فورا پس از اتمام درمان از بین می‌رود و آنها هیچ گونه مشکلی نخواهند داشت. لیفت سینه با لیزر یک روش غیر تهاجمی است که بیمار می‌‌تواند به خوبی آن را تحمل کند. لیفت سینه با لیزر باعث هیچ ‌گونه سوختگی یا عوارض جانبی در سینه نخواهد شد، یک روش ایمن است که ریسک بروز آسیب دیدگی پوست و ایجاد بافت اسکار و عفونت و سایر عوارض جانبی احتمالی در عمل‌های جراحی را به حداقل می‌رساند. بیمار می‌تواند با پزشک خود مشورت کند تا پزشک تصمیم درستی را برای کاهش درد ناشی از لیفت سینه با نخ بگیرد. پزشک می‌‌تواند حدود ۴۰ دقیقه قبل از درمان از کرم بیحس کننده استفاده نماید. مصرف قرص تیلنون یا ادویل می‌‌تواند به بیماران برای کاهش درد ناشی از درمان با لیزر کمک کند. اپراتور لیزر می‌تواند به بیمار در خصوص تعیین بهترین روش برای رفع درد کمک نماید. ممکن است بیمار گرم شدن بافت سینه را احساس کند اما باید به خاطر داشته باشد که در لیفت سینه با لیزر باید همه این موارد طی چند ساعت پس از درمان از بین بروند.

ترماژ

ترماژ روش دیگری است که به کمک امواج پر انرژی رادیوفرکانسی به سفت شدن بافت سینه و تولید کلاژن کمک می‌‌کند. اگرچه این روش می‌‌تواند به لیفت سینه کمک نماید یکی از نگرانی‌هایی که در خصوص استفاده از آن وجود دارد به آسیب دیدگی پوست مربوط می‌ شود.

بوتاکس

تزریق بوتاکس با هدف لیفت سینه روشی است که مانند لیفت صورت انجام می‌شود و به جای عضله به درون پوست تزریق می‌‌شود و به رفع چین و چروک و جوان سازی پوست و لیفت طبیعی آن کمک می‌ نماید. نتایج حاصل از لیفت سینه با بوتاکس همانند لیفت صورت با بوتاکس فقط چند ماه طول می‌ کشد.

تزریق پلاسمای غنی از پلاکت

تزریق پلاسمای غنی از پلاکت پی آر پی به درون قفسه فوقانی سینه می‌تواند به بهبود ظاهر و لیفت آن کمک کند. در این روش پزشک برای کاهش درد قبل از تزریق از کرم بیحس کننده استفاده می‌کند. پی آر پی یا پلاسمای غنی از پلاکت به تحریک جریان خون و تولید کلاژن کمک می‌ نماید.

تزریق چربی و پلاسمای غنی از پلاکت برای لیفت سینه

تزریق چربی به سینه روشی است که در آن به کمک لیپوساکشن از چربی‌های سایر نقاط بدن استفاده می‌‌شود و تحت شرایط خاص پردازش شده و سپس به قسمت فوقانی بافت سینه تزریق می‌گردد. نتایج حاصل از درمان فورا قابل مشاهده است و از آنجایی که یک روش فوری محسوب می‌شود بزرگ شدن ناگهانی بافت سینه می‌تواند منجر به مسدود شدن عروق خونی شده و در نتیجه برخی از نقاط سینه یا نوک سینه حساسیت خود را از دست بدهند. گاهی اوقات تزریق چربی باعث می‌‌شود که پوست این ناحیه ظاهر نامطلوبی پیدا کند. به این ترتیب بهترین اقدام برای جلوگیری از این امر این است که از فاکتورهای رشد و فاکتورهای تولید کننده کلاژن استفاده شود تا هیچ گونه مشکلی پیش نیاید. به همین دلیل در هنگام تزریق چربی از پلاسمای غنی از پلاکت نیز استفاده می‌شود. برای تهیه پلاسمای غنی از پلاکت از خون بیمار استفاده می‌شود و سپس تحت شرایط خاص فاکتورهای رشد از آن جدا شده و به همراه چربی و فاکتورهای تولید کننده کلاژن به بیمار تزریق می‌شود. محصول به دست آمده مانند پی آر پی به بیمار تزریق می‌‌گردد. در این روش علاوه بر بزرگ شدن سینه و سفت شدن آن تغییراتی نیز در بافت و شکل آن به وجود خواهد آمد و هیچ گونه مشکلی در خصوص از بین رفتن حساسیت بافت این ناحیه وجود ندارد. برخی از افراد از این روش تحت عنوان لیفت به کمک پلاسمای غنی از پلاکت یاد می‌کنند. معمولا نتایج به دست آمده بین ۹ تا ۱۸ ماه باقی خواهد ماند.

تزریق پلاسمای غنی از پلاکت برای جوان سازی سینه

در این روش به منظور جوان سازی سینه فقط از پلاسمای غنی از پلاکت استفاده می‌شود. انجام این روش برای زنانی پیشنهاد می‌شود که از سایز سینه خود راضی هستند اما قصد دارند برای داشتن یک سینه زیبا به جوان سازی پوست این ناحیه بپردازند، سفتی و انسجام آن را بهبود ببخشند و حساسیت نقاطی که از بین رفته است را مجددا احیا کنند. این روش نیست دقیقا مانند سایر روش‌های تزریق پلاسمای غنی از پلاکت است و در این روش ۲۰ میلی لیتر از خون بیمار تهیه می‌شود سپس درون دستگاه سانتریفیوژ قرار داده شده تا تحت شرایط خاص خون و مشتقات آن جدا شود سپس به کمک سرنگ به نقاط مورد نظر تزریق خواهد شد. تزریق پلاسمای غنی از پلاکت به علت داشتن فاکتورهای رشد علاوه بر ایجاد ظاهر بهتر به تولید بافت جدید در آن نقطه کمک می‌کند و ظاهر سینه را بهبود می‌ بخشد.

 

آمادگی های قبل از لیزر صورت کدامند؟

 

تزریق ژل به سینه

پزشکان عقیده دارند که تزریق ژل هیالورونیک اسید می‌تواند به بهبود ظاهر آن کمک نماید. تزریق ژل در بانوانی که قصد دارند ظاهر سینه بهتری داشته باشند اما تمایل به جراحی کاشت ایمپلنت ندارند یک روش ساده و ایمن محسوب می‌شود. تزریق ژل هیالورونیک اسید با کمترین درد و ناراحتی همراه است و در مطب پزشک انجام می‌شود و نتایج حاصل از درمان فورا قابل مشاهده است. در این روش هیچ گونه عوارض جانبی وجود ندارد و تاکنون تحقیقات انجام شده مشکلی را در این خصوص اعلام نکرده‌اند اما بیمار باید به خاطر داشته باشد که تزریق ژل هیالورونیک اسید برای بهبود بافت سینه یک روش جدید است به همین دلیل اطلاعات چندانی در این خصوص وجود ندارد.

استفاده از کرم موضعی

امروزه کرم و پماد های مختلفی به بازار عرضه شده است که سازنده آنها ادعا دارد باعث سفت شدن پوست و لیفت سینه می‌ شود. اگرچه این محصولات می‌‌ توانند به صورت موقت باعث سفت شدن پوست شوند یک راه حل دائمی برای رفع افتادگی بافت سینه محسوب نمی‌‌ شوند و باعث ایجاد نتایج قابل توجه نخواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
تازه ترین مطالب
میزان پیشرفت خواندن شما
فهرست محتوا