لیپوماتیک لیپوماتیک کلینیک تخصصی پوست و زیبایی دکتر عسگری

لیپوماتیک نواحی مختلف بدن | مراحل عمل | مزایا،عوارض و قیمت

نوشته شده توسط دوشنبه, 19 فروردين 1398 ساعت 05:28
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

حتما برای شما هم این اتفاق رخ داده است که با وجود رعایت رژیم غذایی و ورزش های مرتب قسمت هایی مانند شکم و پهلو را نمی توانید لاغر کنید و یا اینکه تجمع چربی در بدن شما تنها در یک اندام ایجاد شده است. روش ها و دستگاه های متفاوتی برای

تخریب بافت چربی طی چند دهه اخیر ساخته و به تکامل رسیده اند. بکارگیری امواج ماوراء صوت ، امواج رادیو فرکانس ، کرایولیپولیز (استفاده از سرما در تخریب چربی) از جمله این تکنولوژی ها می باشد. روشهای دیگری همچون لیپوساکشن ، لیزر لیپولیز و لیپوماتیک به منظور بدست آوردن نتایج سریع تر و بدون بازگشت تکامل یافته اند و در موارد آویزان بودن پوست و چربی شکم انجام جراحی ابدومینوپلاستی نتایج بهتری در پی دارد. لیپوماتیک یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن چربی هایی است که تا کنون قادر به از بین بردن آن ها نبوده اید . در ادامه با ما همراه باشید .

چاقی موضعی چیست؟

زمانی که چربی های انباشته شده در بدن در قسمت مشخصی مانند زیر شکم ، یا پهلو ها ذخیره می شوند و سایر اندام های بدن لاغر و بدون چربی باقی می مانند ، قسمت هایی که دچار چاقی هستند را چاقی موضعی می نامند . در واقع فرد مبتلا به چاقی موضعی تنها در قسمت مشخصی از اندام ها دچار چاقی است
دست یابی به روشی که کمترین آسیب بافتی و مخاطرات را داشته باشد ، بی بازگشت باشد و بیمار سریع تر بهبود یابد ،جزء اهداف پزشکان و پژوهشگران این شاخه از پزشکی است. در این راستا دستگاه لیپوماتیک ساخته شده است .
مزایای ویژه ی لیپوماتیک باعث می شود تا شما بدون نیاز به بی هوشی و با بی حسی موضعی چربی اندام های پر حجم مانند ، پهلو ، زیر شکم ، بازو، ران ، داخل ران ، غبغب و یا پشت کمر را خارج نمایید و باعث فرم دهی و زیبایی این قسمت ها شوید .

لیپوماتیک چیست؟

در روش لیپوماتیک از نیروی فشاری هوا برای ایجاد ارتعاشات مختلف در کانولای برداشت چربی استفاده می شود. این روش اولین بار توسط یک جراح آلمانی معرفی شده است و مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا ( FDA) قرار گرفته است . بهتر است اصطلاح برداشتن چربی از بدن را به لیپوماتیک بدهیم زیرا این جراحی از تعداد سلول های چربی بدن می کاهد . در نتیجه نیز اگر بدن دچار چاقی ها و اضافه وزن بشود چاقی به شکل گذشته نخواهد بود و یا اینکه اصلا اتفاق نمی افتد. این نتیجه ی مثبت برای جراحی با لیپوماتیک باعث شده است تا از این عمل به عنوان یک روش لاغری به صورت دائمی یاد شود. لیپوماتیک روشی نوین ، آسان، ایمن و موثر در مقایسه با سایر روشهای لیپو ساکشن کلاسیک و لیزر لیپولیز است که امکان برداشت حجم بالای چربی از مناطق مختلف بدن را با کمترین آسیب بافتی می دهد .

مراحل انجام لیپوماتیک

دستگاه لیپوماتیک که با یک موتور بادی کار می کند، با ایجاد یک هوای فشرده در بدن که هم زمان ارتعاش و لرزش و نوسان ایجاد می کند چربی ها را در هم می شکند و از آنها یک مایع تولید می کند که کاملا قابل تخلیه هستند .
در لیپوماتیک سوزش پوست وجود ندارد زیرا از حرارت استفاده نمی شود، پیش از این روش های دیگر با مقداری سوختگی در محل جراحی همراه بود، این جراحی بدون برش و بخیه انجام می شود و بسیاری از اندام های بدن را تحت پوشش قرار می دهد.
این دستگاه شامل کمپرسوری می باشد که این کمپرسور هوای فشرده را به میله ای به نام کانولا منتقل می کند ، کانولا مدام مرتعش می شود و با حرکت بسیار سریع خود در زیر پوست به حالت سه بعدی لرزش های بسیار سریع را ایجاد می کند که در نهایت منجر به شکست سلول های چربی و تخلیه آن ها می شود .جراح برای از بین بردن چربی ها کانولا را از یک سوراخ بسیار نازک به قطر ۳ میلی متری وارد بافت چربی کرده ، کانولا امواج اینفراسونیک را ایجاد کرده و با تخریب سلول های چربی انباشته در زیر پوست باعث می شود که به راحتی از بدن خارج شوند ،چربی تخلیه شده با این روش همزمان توسط همان کانولا خارج می گردد. در این دستگاه سیستم امنیتی در نظر گرفته شده است که در صورت تماس با بافت غیر چربی حرکت کانولا متوقف می شود . به این ترتیب به هیچ عنوان آسیب و ضرری به بافت عضلانی و عروق و اعصاب شما وارد نخواهد شد.
در نهایت چربی امولسیفیه (شل شده ) به خارج از بدن منتقل و کشیده می شود. قبل از جراحی لیپوماتیک از داروی بیحسی که به بافت چربی پوست وارد می شود کمک گرفته می شود ، این اقدام که سبب کاهش احساس درد در ناحیه تخلیه چربی می شود باعث می شود که شما در زمان جراحی کوچکترین دردی احساس نکنید ، البته در این روش مقدار کمتری داروی بی حسی جهت تسکین به نسبت دیگر روش های لاغری استفاده می گردد .
دستگاه لیپوماتیک به کمک باد و ارتعاش (حرکات بسیار تند) چربی ها را خورد کرده و آن ها را بیرون می کشد. در این روش به هیچ عنوان عمل سوختن چربی وجود نخواهد داشت و چربی ها کاملا سالم و زنده برداشته می شوند از این رو می توان از این چربی ها برای تزریق در سایر نواحی نیز استفاده کرد .

 

آیا لیزر موهای زائد باعث نازایی می‌شود؟

 

مزایای لیپوماتیک

لیپوماتیک نسبت به سایر روش ها دارای یک سری مزیت ها می باشد. مثلا در روش های دیگر که به عنوان ساکشن استفاده می شوند چربی های باقی مانده در زیر پوست یکنواخت نیستند و در زیر پوست بافت های گلوله ای از چربی حس می شود، اما در روش لیپوماتیک دیگر این مشکل وجود نخواهد داشت.

دیگر مزیت های لیپوماتیک عبارتند از:

• بدون نیاز به بستری
• تورم و التهاب بافتی کم
• بهترین نتیجه از نظر جمع شدن و سفت شدن پوست
• کمترین میزان درد
• کمترین احتمال برای عفونت و دیگر عوارض
• دوره نقاهت کوتاه مدت
(در دوره نقاهت تنها به مدت 2 هفته استفاده از گن لیپوماتیک لازم است در صورتی که در ساکشن سنتی ۶ ماه و در لیزر لیپولیز ۲ تا ۴ ماه فرد باید گن را استفاده کند. البته افرادی که می خواهند نتیجه بهتری را بگیرند می توانند تا یک ماه هم از گن استفاده کنند.)
• مقدار ترشحات در دوره نقاهت بسیار کم است.
• سهولت انجام کار برای جراح و لذا امکان انجام کار دقیق و ظریف در زمان کم
• گاها در برخی موارد پس از ساکشن افراد نیاز به جراحی برای برداشتن پوست اضافه پیدا می کنند. افرادی که ساکشن خود را با لیپوماتیک انجام داده اند برای جراحی برداشتن پوست نیاز به برش های محدود تر و کوچکتری دارند. حتی اگر نیاز به عمل ابدومینوپلاستی باشد (در این عمل نیاز به در آوردن و جابه جایی محل ناف می باشد)، بعد از عمل لیپوماتیک می توان ناف را جابه جا نکرد و آن را در جای خودش حفظ کرد.

افراد مناسب برای جراحی لیپوماتیک چه کسانی هستند؟

افراد دارای مشخصات ذیل برای لیپوماتیک گزینه های خوبی هستند و نتایج درخشانی دریافت می کنند.

• افرادی که دارای اضافه وزن زیادی نیستند و تنها مقداری چربی در قسمت های مختلف بدن همانند: پهلو و ران ها دارند و تصمیم دارند تا اندامی ظریف و زیبا داشته باشند.
• افرادی که وزن ثابتی دارند و دچار نوسان نمی شوند، افرادی که دائم چاق و لاغر نمی شوند و برای مدت زمان زیادی است که چاق مانده اند برای این جراحی مناسب هستند .
• افرادی که چاقی های موضعی دارند، مثلا تجمع چربی آنها در قسمت شکم و یا پهلو ها انباشته شده است و راهی برای از بین بردن آنها ندارند
• افرادی که اضافه وزن آنها توانایی ورزش کردن را از آنها سلب نموده است و رژیم های مختلف بر روی آنها تاثیری نگذاشته است.
• بهتر است پوست بیمار قوام و قابلیت ارتجاعی مناسب را داشته باشد چرا که پس از انجام این کار پوست شروع به جمع شدن می کند.
• افرادی که بعد از لاغری چربی زیر شکم آنها باقی مانده است یا با آب شدن شکم آنها چربی های پهلو باقی مانده است و راهی برای آب کردن آن ندارند .

لیپوماتیک برای کدام نواحی بدن قابل انجام است؟

• شکم و پهلو
• ران
• باسن
• کمر
• غبغب
• صورت
• سینه
• غبغب
• بازو
• پشت
• ساق و کنار زانو
• ناحیه ژنیتال در خانمها

لیپوماتیک شکم و پهلوها

لیپوماتیک شکم و پهلوها از پرطرفدارترین درخواست های پیکر تراشی بدون عمل جراحی است که معضل چاقی این اندام را برطرف می کند.
در ارزیابی بزرگی شکم سه مولفه مهم وجود دارد:

• میزان چربی زیر پوستی
• میزان جلو زدگی و شلی عضلات شکم و پهلو
• میزان چربی که در احشاء شکمی تجمع یافته است.

بدیهی است که با روشهای لاغری موضعی فقط چربی های زیر پوستی تخلیه می گردد. کسانی که چاقی احشایی دارند باید با ورزش و رژیم غذایی آنرا کم کنند و شلی عضلات شکم با ورزش های شکمی رفع می شود.
دومین نکته مهم در ارزیابی شکم، میزان افتادگی پوست و لایه چربی است. بهترین کاندید های پیکر تراشی موضعی افرادی هستند که افتادگی خفیف تا متوسط در پوست شکم دارند.این افراد پس از انجام لیپوماتیک و تخلیه چربی و پوشیدن گن به نتیجه ای مطلوب دست می یابند و پوست تدریجا جمع میشود. اما در کسانی که لایه پوست و چربی افتادگی زیادی دارد و به صورت کاملا افتاده است، از انجام جراحی ابدومینوپلاستی بیشتر سود می برند.در روش ابدومینوپلاستی , تحت بیهوشی عمومی میزان اضافی پوست و چربی برداشته شده و پوست، در قسمت پایین شکم ترمیم میشود. شاید در این روش یک خط اسکار در پایین شکم باقی بماند اما به نتیجه ی یک شکم صاف منجر می گردد.
نکته مهم سوم اینکه هر چه پوست صاف تر باشد و از کلاژن بهتری برخوردار باشد جمع شدن پوست بهتر صورت خواهد گرفت. کسانی که به دنبال بارداری یا چاقی های شدید ترکهای پوستی در شکم دارند میزان جمع شدگی پوستشان در مقایسه با کسانی که پوست بدون آسیب دارند , ضعیف تر است.
در مورد چربی پهلوها باید ذکر کرد که اصولا با چربی شکمی برداشت می شوند. در افرادی که شلی عضلات این ناحیه را ندارند فرم دهی زیبایی بصورت S شکل میتوان صورت داد . گاه لازم میشود برای خروج چربی های قسمت پشتی پهلوها از ناحیه پشت کمر نیز دو سوراخ برای تخلیه بهتر چربی های این قسمت تعبیه کرد.
در لیپوماتیک شکم حرکات فیزیکی ابزار کانولا سبب ریز شدن چربی ها می شود و آن ها را خارج می سازد.بدین ترتیب هنگامی که عمل لیپوماتیک شکم به پایان می رسد هیچگونه چربی اضافی در این اندام مشاهده نمی شود و یک شکم کاملا صاف و تخت با فرمی زیبا جایگزین یک شکم بزرگ و دفرمه شده است.توجه داشته باشید که جهت ماندگاری این نتایج خوب، پس از لیپوماتیک شکم بیمار باید به مراقبت های بعد از عمل دقت کند و آن ها را اجرا نماید. دوران نقاهت عمللیپوماتیک با توجه به شدت آن و سطح خروج چربی ها ممکن است چند روز طول بکشد.

لیپوماتیک ران

منطقه ران به خصوص در بانوان محل مناسبی برای تجمع چربی ها است . برخی افراد استعداد و زمینه ژنتیکی بیشتری برای تجمع چربی در منطقه ران دارند ، در این افراد ممکن است حتی وزن طبیعی باشد اما تجمع چربی و بد شکلی در قسمت ران ها وجود داشته باشد.
با روش لیپوماتیک به خوبی می توان این تجمعات چربی را تخلیه کرد . در واقع بعد از ناحیه شکم و پهلو , ناحیه ران بیشترین مراجعات را به منظور لیپوماتیک تشکیل می دهد.

ناحیه ران را به لحاظ تجمع چربی می توان به چند قسمت تقسیم کرد :

• قسمت داخل ران
• قسمت خارج ران
• قسمت خلف ران
• قسمت جلوی ران
• قسمت داخل و خارج زانو

قسمت خارج ران و قسمت بالایی پشت ران بهترین مناطقی از ران هستند که می توان با لیپوماتیک تخلیه چربی کرد.قسمت داخل ران را بطور نسبی می توان از چربی تخلیه کرد اما در موارد شلی پوست این قسمت, بهتر است تخلیه کامل انجام نشود.
قسمت جلوی ران حتی الامکان بهتر است دستکاری نشود چون تا حدودی مستعد ناصافی پس از تخلیه چربی است.
تجمعات چربی دور زانو نیز مناطق بسیار خوبی برای کار لیپوماتیک است.

لیپوماتیک کمر

تجمع چربی در پشت کمر یکی از مشکلاتی است که افراد چاق با آن روبه رو می شوند، اگر تجمع چربی در این ناحیه زیاد باشد کمر فرد دچار افتادگی می شود و چاقی این ناحیه باعث می شود تا اندام و تناسب آن دچار بهم ریختگی شود.
دقت داشته باشید که از بین بردن چربی های این ناحیه بسیار سریع و راحت انجام می شود و شما می توانید در کمترین زمان ممکن از شر چربی های اضافی این ناحیه خلاص شوید . باید توجه کنید که انتخاب جراح مناسب برای این جراحی از اهمیت ویژه ای برخوردار است تا در حین و بعد از جراحی لیپوماتیک دچار مشکل نشوید .

لیپوماتیک غبغب

بزرگی و افتادگی غبغب علت های مختلفی می تواند داشته باشد . در برخی افراد چانه از حد طبیعی کوچک تر و عقب تر است و این موضوع ایجاد فرمی از غبغب حتی در مواقعی که اضافه وزن وجود ندارد , می شود. در برخی دیگر از اشخاص چاقی و تجمع چربی در ناحیه زیر چانه موجب می شود که چانه حالت طبیعی خود را از دست داده و غبغب ایجاد شود .
در اشخاصی که فک پایین عقب باشد و یا چانه آنها از حد معمول کوچکتر باشد با روشهای جراحی فک و صورت تا حدودی می توان وضیت چانه را اصلاح نمود . اگر شخص دارای چربی اضافه در ناحیه زیر چانه باشد با روش لیپوماتیک می توان اقدام به تخلیه چربی اضافه این ناحیه کرد.
برخی دیگر از موارد غبغب شلی پوست و عضله زیر پوستی پلاتیسما در این ناحیه است که غالبا در اشخاص مسن دیده می شود. در این موارد با برخی روشهای جراحی قسمت آویزان عضله پلاتیسما قابل اصلاح است.

لیپوماتیک سینه

یکی از سوالات بسیار رایج مراجعین در رابطه با امکان جراحی سینه با لیپوماتیک و کوچک کردن آن می باشد . این جراحی که عمدتا برای شکم و پهلو و ران و بازو ها مورد استفاده قرار می یگرد می تواند در کاهش سایز سینه ها نیز تاثیر داشته باشد . اما به صورت اختصاصی این روش برای آقایان مجاز می باشد .
جراحی کوچک کردن سینه در خانم ها ( ماموپلاستی ) روشی است که نیاز به ایجاد برش و شکاف جراحی و کشیدن پوست ولیفت آن دارد ، بنابراین جراحی کوچکی مانند لیپوماتیک نمی تواند پاسخگوی این عمل باشد . بنابر این به خانم ها توصیه می شود که برای کاهش سایز سینه های خود از جراحی ماموپلاستی به عنوان روش اصولی و علمی استفاده نمایند .

لیپوماتیک سینه در آقایان

بزرگی سینه در آقایان می تواند ناشی از تجمع بافت پستانی باشد که به آن ژینکوماستی می گویند و یا به دلیل چاقی و تجمع بافت چربی ایجاد شود.
علت و عوامل بسیاری برای ژینکوماستی واقعی مطرح است .در دوران بلوغ و نوجوانی و نیز افراد مسن , ژینکوماستی فیزپولوژیک وجود دارد . یعنی ژینکوماستی قرینه در این افراد غالبا موضوعی طبیعی است. برخی داروها از جمله سایمتیدین ، اسپیرونولاکتون و برخی داروها ضد فشار خون می توانند باعث ژینکوماستی شوند .50 درصد ورزشکارانی که از هورمون های آندروژن استفاده می کنند نیز دچار ژینکوماستی می شوند .
اما بسیاری از موارد بزرگی سینه آقایان به خصوص افراد چاق , ژینکوماستی واقعی نیست و تجمع چربی در سینه ها است . این موضوع غالبا باعث بروز احساس ناخوشایند در آقایان می شود. از روش لیپوماتیک برای تخلیه این چربی ها و بافت پستانی می توان استفاده کرد و با نتایج بسیار خوبی همراه است. پوشیدن گن پس ازانجام کار به جمع شدن مناسب پوست کمک بهتری می کند .

لیپوماتیک بازو

بازوی چاق یکی دیگر از نواحی پر دردسر برای برخی بانوان است که تمایل دارند از لباس های آستین کوتاه استفاده کنند. تجمع چربی در این ناحیه همراه با سلولیت , باعث ظاهری ناخوشایند در بازوها می شود. با کمک لیپوماتیک می توان بخوبی چربی این نواحی را تخلیه کرد.معمولا از قسمت زیر بغل تا آرنج و بیشتر در منطقه پشت بازو , از چربی تخلیه می گردد.
افرادی که پوست پشت بازوی آنها بسیار آویزان است, به خصوص خانمهای مسن , شاید کاندید مناسبی برای کار نباشند ولی در افراد جوان اصولا پوست قابلیت بالایی برای جمع کردن خود پس از لیپوماتیک دارد.

لیپوماتیک پشت

ناحیه پشت اصولا در افراد چاق یا دچار اضافه وزن , تجمع چربی پیدا می کند. معمولا قسمت خط سوتین که بین ناحیه کمر از پایین و کتف از بالا قرار می گیرد شایعترین جاییست که تحت لیپوماتیک قرار می گیرد و بعضا در ادامه ی برداشت شکم و پهلو برداشت می شود.

لیپوماتیک ژنیتال در خانم ها

در برخی بانوان چاق , تجمع چربی در قسمت جلوی ژنیتالیا نامطلوب است. تخلیه چربی این ناحیه بصورت مجزا و یا در همراهی با لیپوماتیک شکم قابل انجام است.

نتیجه نهایی عمل لیپوماتیک چه زمانی قابل مشاهده است؟

نتایج نهایی پیکر تراشی از دو ماه اول تا شش ماه بعد از آن، مشاهده خواهد شد. فراموش نکنید که در این روش گاهی اوقات میتوان ناهمواری هایی را در اندام های مختلف بدن مشاهده کرد که ممکن است حتی تا دو ماه طول بکشد. بکارگیری روش هایی مانند ماساژ دادن به رفع این ناهمواری ها کمک شایانی خواهد کرد.
نتیجه نهایی این عمل زیبایی به گونه ای می باشد که بیماران نیازمند گذراندن دوران نقاهت زیادی نخواهند بود و لازم نیست یکی دو هفته کامل را درون رختخواب سپری کنند. پس از یک الی دو روز استراحت فرد می تواند سلامت خود را بطور کامل بدست آورد و به فعالیت های عادی روزانه خود بپردازد.

استفاده از گن طبی لیپوماتیک

استفاده از گن طبی لیپوماتیک یکی از مراقبت های بعد از عمل است که نقش قابل توجهی در کاهش میزان تورمات و التهابات اندام مورد نظر دارد. فشاری که گن وارد می کند به خروج مایعات و ترشحات اضافی از برش های عمل کمک کرده و موجب تخلیه سازی و سبک شدن اندام خواهد شد.
از بین رفتن عارضه سلولیت، سفت و محکم شدن بافت پوست، جمع شدن پوست، برطرف شدن ناهمواری ها و ناصافی های سطح پوست و ... از دیگر فواید استفاده از گن طبی لیپوماتیک است که موجب زیبایی اندام می شود.

عوارض لیپوماتیک

البته ممکن است بدن فرد نسبت به موارد دیگری واکنش نشان داده و دچار عارضه های بسیار سطحی و ناچیز بشود و ممکن است یک یا چند مورد از موارد زیر رخ دهد :

حساسیت به لیدوکایین

این مشکل در کسانیکه سابقه ای از حساسیت به این ماده یا مواد مشابه داشته اند قابل شناسایی و پیشگیری می باشد. البته در صورتی این داروها تاثیرگذار می باشند که به مدت طولانی مصرف گردند و مصرف کوتاه مدت آنان بی تاثیرند.

خونریزی و کبودی

این مشکل در کسانی که از داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین و وارفارین مصرف می کنند دیده می شود. برای جلوگیری از این امر نیاز است تا یک یا دوهفته قبل از جراحی مصرف را قطع نمایند.

عفونت

عفونت بعد از لیپوماتیک در شرایطی که کلینیک یا اتاق عمل مجهز نباشد و استرلیزه نباشد ممکن است اتفاق بیافتد. البته این عارضه با رعایت شرایط کامل استریلزاسیون در کلینیک و نیز ضدعفونی مناسب آن توسط بیمار بسیار رخ نمی دهد مگر آنکه بیمار دچار بیماریهای مزمن همراه با کاهش سیستم ایمنی مانند دیابت شدید ، بیماریهای مزمن اتوایمیون مانند لوپوس پیشرفته و .. بوده و یا از داروهای تضعیف کننده سیستم ایمنی مانند کورتون ، داروهای ضد سرطان استفاده نماید.

نکات مهم قبل از انجام لیپوماتیک

• نیاز است تا افرادی که دچار چاقی خطرناک هستند با توجه به BMI یا شاخص توده ی بدنی شان مورد بررسی قرار بگیرند و بعد از کاهش میزان مشخصی از وزن خود این جراحی را انجام دهند .
• توجه به پر نبودن معده قبل از پیکر تراشی بسیار مهم است و ترجیحا بیماران شب قبل شامی بسیار سبک در ابتدای شب میل می کنند که سریعا هضم شود و حجم معده پر نباشد.
• روز قبل از عمل فرد به هیچ عنوان نباید از ویتامین E استفاده کند.
• دو روز پیش از انجام لیپوماتیک فرد نباید از آسپیرین ها استفاده کند زیرا باعث رقیق شدن خون و ایجاد برخی مشکلات می شود.
• مصرف الکل و سیگار از چندین روز قبل از عمل تا چندین روز بعد از عمل ممنوع است.
• استراحت کافی و مناسب پس از عمل جهت بهبود هر چه سریع تر لازم است و فرد نباید در حالت نشسته قرار گیرد.
• ورزش کردن بعد از پیکر تراشی تنها با اجازه دکتر و پس از سپری کردن دوران نقاهت ممکن است.
• فرد باید پس از عمل از یک رژیم غذایی سالم و ارگانیک پیروی کند.
• استفاده از گن طبی لیپوماتیک

دوره نقاهت جراحی لیپوماتیک

• بعد از جراحی لیپوماتیک نیازی به بستری در بیمارستان ندارید و بلافاصله به منزل باز خواهید گشت .
• دوره نقاهت بعد از لیپوماتیک چیزی در حدود ۳ الی ۷ روز می باشد.
• اگر لیپوماتیک در فرد با بی حس کننده موضعی صورت گرفته شود معمولا رژیم غذایی خاصی داده نمی شود و می تواند دوباره از رژیم غذایی که قبلا استفاده می کرده، استفاده کند.
• بعد از عمل فرد باید به میزان کافی آب و آبمیوه بنوشد تا از اتلاف آب بدن جلوگیری شود. همچنین فرد حداقل تا ۴۸ ساعت بعد از لیپوماتیک به هیچ عنوان نباید از نوشیدنی های الکلی استفاده کند.
• درد و تورم در نواحی لیپوماتیک شده طبیعی است و با استفاده از داروهای مسکن می توانید آن را کاهش دهید .
• دقت داشته باشید که در روزهای ابتدایی درد و کوفتگی در نواحی لیپوماتیک شده وجود دارد و شما نباید تحرک شدید داشته باشید .
• قدم زدن آهسته به شما کمک می کند که خونابه های ناشی از جراحی راحت تر خارج شود.
• اگر پس از عمل فرد شلی و افتادگی پوست به میزان زیاد داشت باید تا ۳ روز از نشستن خودداری کند زیرا باعث چین خوردگی در ناحیه شکم و سفتی و بد حالت شد فرم زیر شکم می شود.به همین دلیل به افراد توصیه می شود تا چند روز پس از لیپوماتیک از نشستن دوری کنند و تا جایی که امکان دارد دراز بکشند.
• سعی کنید بعد از گذشت 48 ساعت از عمل، استحمام داشته باشید و با استفاده از دوش آب گرم نواحی لیپوماتیک شده را ماساژ دهید.
• نیاز است شخص مراقبت ویژه ای از زخم ها انجام دهد، از جمله تمیز نگه داشتن محل بریدگی و زخم ها
• حتما از گن سفت استفاده کنید ، این اقدام شاید کمی دردناک باشد اما باید بدانید که هرچه این گن بیشتر مورد استفاده قرار بگیرد تاثیر بیشتری در لاغری بعد از جراحی خواهد داشت و فرم بهتری به بدن شما داده خواهد شد.
• انجام ماساژ کمک فراوانی به تخلیه ترشحات و خونابه ها می کند در نتیجه تورم و کبودی به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند ، پس از ماساژ و خارج شدن ترشحات خونابه ها باید پانسمان مجدد را انجام داد ، اگر متوجه شدید که از نواحی که برش داده شده است هیچ ترشحاتی خارج نمی شود با نظر پزشک می توانید دیگر پانسمان را انجام ندهید .
• داروهای تجویز شده را سر ساعت مصرف کنید.
• غذاهای پر کالری و چرب مصرف نکنید.
• ورزش و رژیم غذایی خود را رها نکنید.
• از پزشک موارد ضروری را جویا شوید و معاینات لازم را انجام دهید .

در صورتی که باموارد زیر روبرو شدید پزشک را در جریان بگذارید :

• تب
• ترشحات
• قرمزی کانونی
• درد
• تورم
• عفونت
موارد بالا ممکن است بسیار خطرناک باشد یا در نتیجه جراحی لیپوماتیک تاثیرگذار باشد .

مراقبت های بعد از لیپوماتیک

• از مصرف غذاهای پرکالری و چرب اجتناب کنید. همچنین ورزش را ترک نکنید.
• برای جبران مایعاتی که بدن از دست داده است استفاده از مایعات (غیر الکلی) مناسب است و توصیه می شود.
• عدم استفاده از مواد غذایی که شامل بروز یبوست می شوند.
• استفاده منظم از داروهای تجویزی پزشک
• استفاده از قرص متوکوپرامید برای رفع حالت تهوع
• عدم استفاده از نمک تا مدتی بعد از عمل
• به مدت یک هفته از انجام ورزش های سنگین و فعالیت های سنگین اجتناب کنید.
• به مدت چند روز از نشستن بر صندلی خودداری کنید.
• تورم های موجود در ناحیه عمل طبیعی است که بعد از یک ماه کم می شوند و پس از سه ماه کاملا برطرف می شوند.
• برای جلوگیری از احتمال غش کردن و افت فشار خون بهتراست فرد تا مدتی از توالت فرنگی استفاده کند.
• حتما بعد از عمل تا مدتی از گن لاغری استفاده کنید. ممکن است بستن گن دردناک باشد اما این کار برای زیبایی بهتر اندام شما پس از عمل بسیار بسیار موثر است.
• تا وقتی که منافذ باز هستند از رفتن به سونا،جکوزی، دریا، استخر و یا سایر مکان هایی که احتمال آلودگی وجود دارد خودداری کنید.

هزینه لیپوماتیک

با توجه به اینکه میزان کار لیپوماتیک در هر بخش از بدن متفاوت است در نتیجه هزینه انجام لیپوماتیک در بخش های مختلف بدن نیز متفاوت است. برای تعیین هزینه لیپوماتیک باید ابتدا مشاوره حضوری داشته باشید و بعد از مشخص شدن حوزه و میزان چربی های موجود در آن بخش می توان هزینه را تخمین زد و مشخص نمود. این نکته قابل ذکر است که در جراحی های زیبایی نباید بر روی هزینه متمرکز بود. درست است که هزینه جراحی زیبایی برای بسیاری از افراد ملاک است اما این را باید در نظر گرفت که جراحی زیبایی به شما علاوه بر زیباتر شدن کمک می کند تا از لحاظ روحی و اعتماد به نفس نیز به درجه های بالاتری بروید. در مورد لیپوماتیک که به شما کمک می کند هیکل زیبایی داشته باشید باید این نکته را در نظر داشته باشید که اگر به خاطر هزینه کم این جراحی را در مراکز غیر تخصصی و توسط پزشک غیر متخصص انجام دهید ممکن است عوارض جبران ناپذیری داشته باشد. برای همین بهتر است به هنگام انتخاب مکان برای لیپوماتیک تنها به هزینه آن توجه نکنید.

 

نتایج لیزر صورت از چه زمانی دیده می‌شود؟

 

سوالات متداول درباره لیپوماتیک

آیا انجام لیپوماتیک درد دارد؟

در حین انجام لیپوماتیک برای بیمار بی حسی موضعی تزریق می شود و افراد در حین عمل چیزی را متوجه نمی شوند اما بعد از لیپوماتیک و از بین رفتن تاثیر بی حسی ها به دلیل تغییرات ایجاد شده در اندام ها در نواحی لیپوماتیک شده درد احساس می شود که بهتر است با مشورت پزشک خود از مسکن استفاده کنید.

آیا بعد از لیپوماتیک شکم می توان باردار شد؟

بله، بسیاری از افراد بر این باور هستند که با انجام لیپوماتیک نمی توانند باردار شوند و یا شکم آن ها بعد از تخلیه چربی قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و در زمان بارداری فرد را دچار مشکل می نماید .
البته لیپوماتیک دارای قابلیت لیفت پوست می باشد اما این بدان معنا نیست که این دستگاه باعث سفت شدن بیش از حد پوست و مانع از کشیدگی آن می شود ، یک فرد که جراحی لیپوماتیک را انجام داده است، به راحتی می تواند باردار شود و زایمان طبیعی داشته باشد، لیپوماتیک یک روش جراحی بدون برش است که به هیچ عنوان نیازی به جراحی بزرگ و یا بخیه های طولی ندارد . این دستگاه تنها از طریق یک شکاف بسیار کوچک وارد بدن می شود و با ایجاد لرزش و ارتعاش چربی هایی که در اثر تحرکات سریع خورد شده اند را به مخازن چربی هدایت می کند . کاهش سایز چربی در لیپوماتیک درست مثل گرفتن رژیم لاغری و یا ورزش های چربی سوزی است که تعداد سلول های چربی را کاهش می دهد. مکانیزم لیپوماتیک بدون ضرر و آسیب است و ممانعتی برای بارداری یا جراحی های دیگر ایجاد نمی کند .ولی معمولا پیشنهاد می شود که لیپوماتیک شکم را به بعد از زایمان موکول کنید.

آیا لیپوماتیک می تواند شلی پوست را از بین ببرد؟

این امر بستگی به شرایط پوست شما دارد و در صورتی که خاصیت ارتجاعی پوست از بین نرفته باشد بلافاصله بعد از لیپوماتیک پوست به حالت اولیه خود باز می گردد.

تفاوت لیپوماتیک با لیپوساکشن چیست؟

پیش از لیپوماتیک دستگاه هایی نظیر لیپولیز یا لیپوساکشن مورد استفاده قرار می گرفت ، در بهره گیری از روش های ساکشن و یا لیپولیزر که منجر به تخلیه چربی ها می شد ، حالت تهاجمی تری نسبت به لیپوماتیک داشت. این روش بسیاربی خطر می باشد و امروزه در دنیا یک روش مطمئن برای لاغری و تخلیه چربی شناخته شده است .،لاغری با لیپوماتیک مخاطره ای برای فرد در پی ندارد و معمولا در طول یک جلسه نتیجه ی بسیار مطلوبی را به فرد متقاضی ارائه می کند .به کمک لیپوماتیک تمام نواحی بدن که دارای توده چربی بوده را می توان تراشید و چربی های انباشته در آن ناحیه را از بین برد .
در لیپوماتیک می توان از چربی های خارج شده دوباره استفاده کرد زیرا چربی ها همچنان بافت سالمی دارند اما در لیپوساکشن چربی ها دیگر قابل استفاده نیستند. روش لیپوماتیک به معنای سوزاندن چربی ها نیست، عبارت برداشتن چربی برای لیپوماتیک مناسب تر است ، زیرا با این روش با قدرتی که دارد مانع از سوختن چربی ها می شود و در واقع بافت و سلول های چربی را بدون کوچکترین آسیب از زیر پوست بیرون می کشد . به همین دلیل است که یک مزیت بسیار فوق العاده را به متقاضیان ارائه می نماید و آن هم تزریق چربی بیرون کشیده شده در سایر نواحی است .

آیا امکان آمبولی بعد از لیپوماتیک وجود دارد؟

بعد از جراحی با لیپوماتیک آثار ناصافی و سوختگی در پوست دیده نمی شود و خطر ایجاد آمبولی در آن صفر می باشد و تا کنون موردی از آن در جهان گزارش نشده است .
لاغری با لیپوماتیک بدون درد ، با بی حسی و بدون هیچ گونه عوارض احتمالی می باشد . پزشک قبل از جراحی تمامی شرایط لازم برای لیپوماتیک را بررسی می کند و با انجام آزمایشات لازم مطمئن می شود که این جراحی هیچ گونه آسیبی به شما وارد نمی کند .
هرچند که احتمال خطا و یا آمبولی در این روش وجود ندارد اما مشاوره های لازم جهت چگونگی جراحی و نیز روند لاغری شما به کمک این روش به شما ارائه خواهد شد .
در بسیاری از بیماران که دچار چاقی های خطر ناک هستند رژیم های غذایی ویژه ای داده خواهد شد تا در زمان معین و مناسب که به وزن ایده آل برای جراحی رسیده باشند لیپوماتیک انجام شود. همانطور که اشاره شد جراح تمامی موارد و ملزومات جراحی را مد نظر قرار خواهد داد و در نهایت این اقدام را انجام می دهد.

 

خواندن 2200 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 16 آبان 1398 ساعت 06:32

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

تماس سریع

02122895446
02122895449

پاسداران، خیابان گل نبی، نبش ناطق نوری جنوبی، برج زمرد، طبقه 5 واحد 5