انواع روش جراحی زیبایی پلک | بلفاروپلاستی | مراحل درمان، مزایا، عوارض و قیمت

جراحی زیبایی پلک
فهرست محتوا

با بالاتر رفتن سن به تدریج شما می توانید تغییرات ظاهری را در پوست صورت خود مشاهده کنید که این تغییرات می تواند کم کم جوانی پوست را بگیرد و چین و چروک در پوست ایجاد کند .یکی از تغییرات مهم در صورت، افتادگی پلک است که وقتی پوست به مرور زمان نازک می شود کم کم افتادگی پلک بیشتر می شود. از نظر زیبایی شناسی ، چشم ها مهم ترین بخش صورت هستند چشم ها نشان دهنده سن فرد و منعکس کننده حالت هیجانی و خلقی وی هستند و متاسفانه چشم ها و پلک ها زودتر از سایر اجزای بدن علائم پیری را نشان می دهند .
شل شدگی و از دست رفتن قوام پوست در ناحیه پلک بالا باعث

چین خوردن و آویزان شدن پوست اضافی پلک و بیرون زدن چربی بصورت پف پلک بالای چشم می گردد. گاهی پوست اضافه در پلک فوقانی در واقع ناشی از افتادگی ابرو وپیشانی می باشد که باید در ابتدا توسط جراح فوق تخصص پلک تحت بررسی قرارگیرد.
عمل جراحی پلاستیک پلک ها که اصطلاحاً بلفاروپلاستی نامیده می شود، برای برداشتن پف پلک ها ، اصلاح افتادگی پلک و برداشتن پوست اضافی آنها طراحی شده و هدف اصلی آن جوان ساختن چهره افراد است .این عمل می تواند هر فرد را تا ۱۰ سال جوانتر کند و باعث جذاب تر شدن چهره فرد شود .
امروزه جراحی های زیبایی به خصوص عمل بلفاروپلاستی در زمره پرطرفدارترین و محبوب ترین جراحی ها به حساب می آیند که در این میان زنان جامعه بالاترین آمار ها را به خود اختصاص داده اند.

علائم افتادگی و پف پلک

با افزایش سن ، خاصیت الاستیسیتی و ارتجاعی پوست کم می‌شود که همراه با نیروی جاذبه زمین ، با پایین کشیده شدن خطوط صورت ، به طور کلی ، ابروها ، پلک‌ها ، کناره لب‌ها و سایر نقاط صورت و ظاهر مسن‌تر می‌انجامد . در اطراف کره چشم در بالا و پایین، چندین بالشتک چربی وجود دارد که با غشایی به اطراف کره چشم متصل است و باعث تسهیل حرکت کره چشم در کاسه استخوانی جمجمه می‌شود . به مرور زمان ، با شل شدن این غشای نگهدارنده ، شاهد برجستگی بالشتک‌های چربی پلک بالا و پایین هستیم .
مجموعه این تغییرات شامل شلی پوست و کاهش خاصیت ارتجاعی آن ، بالشه همراه فتق ( بیرون زدگی )، تک‌های چربی کناره داخل و خارج پلک فوقانی و پایین پلک تحتانی ، موجب حالت خسته ، غمگین و مسن چشم می‌شود.
در مجموع از نظر ظاهری علائم پوست اضافی و پف پلک سبب سنگینی روی چشم می شود. گاهی نیز میدان بینایی فوقانی محدود می شوند. در نظر داشته باشید که در برخی موارد افتادگی ابرو وپیشانی سبب تشدید علائم فوق می گردد. به عبارت دیگر علائم افتادگی و پف پلک شامل موارد زیر می باشند:

نشانه های پیری پلک بالایی

• پوست اضافی روی پلک که باعث می شود بیمار پیرتر به نظر برسد.
• بیماران خود را با پلک افتاده توصیف می کنند.
• چشم ها به نظر غمگین، خسته و یا عصبانی می رسند.
• بیماران معمولا ظاهر پلک سالم را از دست می دهند و پوست پلک چین می خورد.
• خانم ها به خاطر وجود پوست اضافی نمی توانند از آرایش چشم استفاده کنند.
• در برخی موارد، پوست اضافی میدان دید را محدود می کند.
• ظاهر چربی آویزان در پلک بالایی دیده می شود.
• با پیر شدن بیمار، مناطق بالای چشم چربی خود را از دست می دهند و باعث ایجاد ظاهر پیر می شوند.

نشانه های پیری پلک های پایینی

• مهمترین نشانه پیر شدن پلک،کیسه های زیرچشمی است.
• کیسه ها از چربی بیرون زده ای تشکیل می شوند که باعث می شوند بیمار به نظر خسته یا فرسوده برسد.
• پوست پلک پایینی به نظر خشک می رسد و چروک هایی در اطراف آن وجود دارد.
• این تغییرات به خاطر از بین رفتن خاصیت کشسانی پوست با افزایش سن و قرار گرفتن در معرض نور خورشید است.
• در نهایت، حلقه های تیره با پیر شدن پلک پایینی افزایش می یابند.
• حلقه های تیره ناشی از سایه چربی یا رنگدانه های عمیق تر در منطقه پلک پایین است.

راه حل درمانی افتادگی پلک چیست؟

در مورد پلک پایین ، چنانچه شلی پوست و فتق چربی کم بودن و فقط گود افتادگی حلقه چشم باشد ، می‌توان در مراحل اولیه با تزریق چربی در حلقه تحتانی چشم، ظاهر پلک را بهبود بخشید و در مراحل پیشرفته‌تر از جراحی پلک بهره برد.
در مورد پلک فوقانی چنانچه در مراحل اولیه تغییرات بافت های چشم باشد می‌توان با استفاده از تزریق بوتاکس و بالابردن قسمت خارجی ابروها ، افتادگی خفیف پلک‌ ها را به صورت موثر درمان کرد ولی زمانی که تزریق بوتاکس تاثیر کامل نداشته و میزان افتادگی و شلی پوست پلک فوقانی زیاد باشد باید عمل جراحی زیبایی پلک‌ ها یا بلفاروپلاستی را مد نظر داشت.

جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی که یکی از شایع ترین روش های جراحی زیبایی است که با برداشتن پوست، چربی و عضله اضافی و اصلاح موقعیت پلک، باعث بهبود قابل توجهی در ظاهر فرد شده و قیافه ای جوانتر و سرحال تر به فرد می بخشد. نتایج مفید این جراحی تا سال ها و گاهی به صورت مادام العمر برای فرد باقی می ماند.
عمل جراحی معمولا تحت بی حسی موضعی انجام می شود. در بعضی موارد نیاز به اعمال جراحی دیگری توام با عمل بلفاروپلاستی می باشد از قبیل لیفت ابرو، فیکس کردن غده اشکی ، تزریق چربی. گاهی نیز لازم است ابتدا و یا همزمان افتادگی ابرو و پیشانی با لیفت آندوسکوپی اصلاح گردد. همچنین در صورت افتادگی بخش خارجی ابرو و عدم انجام لیفت ابرو , نیاز به تزریق بوتاکس بعد از جراحی بلفاروپلاستی می باشد.
در افراد جوان گاهی به دنبال عمل لیفت پیشانی و ابرو، پوست اضافی پلک از بین می رود و نیازی به جراحی بلفاروپلاستی نیست. عمل زیبایی پلک با لیزر و یا دستگاههای دیگر قابل انجام است ولیکن استفاده از دستگاه امواج رادیویی جدیدترین وسیله برش در جراحی های زیبایی صورت می باشد.

مزایای جراحی زیبایی پلک

بلفاروپلاستی به بر گرداندن علایم پیری پلک های بالایی و پایینی کمک می کند. به عبارت دیگر بلفاروپلاستی می تواند:

• بیمار را از دست توده های چربی در پلک بالا و پایین راحت کند.
• پوست اضافی پلک را حذف می کند.
• به صاف شدن چین و چروک کمک می کند.
• حلقه های تیره در پلک پایینی را از بین می برد.
• به رفع افتادگی پلک ناشی از پیری کمک می کند.

انواع جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی)

جراحی زیبایی پلک ممکن است به تنهایی و یا همراه با سایر روش های جراحی زیبایی مثل کشش پوست صورت (لیفت صورت) یا بالا کشیدن ابرو یا تزریق بوتوکس انجام شود. بطور کلی جراحی زیبایی پلک سه نوع جراحی اصلی را شامل می شود که هریک مزایا و کاربردهای خاص خود را دارد و تکنیک های متفاوتی را شامل می شود. این تفاوت ناشی از روش منحصربه فردی است که این پلک ها با پیر شدن، تغییر می کنند. در کل، نگرانی اصلی در مورد پلک بالا، پوست اضافی است در صورتی که مشکل اصلی پلک پایین کیسه های چربی است. در ادامه به تفصیل درباره هر کدام از روش های جراحی زیبایی پلک توضیح خواهیم داد.

 

آیا تمام افرادی که موهای زائد زیادی دارند، داوطلب مناسبی برای لیزر موهای زائد هستند؟

 

جراحی پلک فوقانی

درجراحی پلک فوقانی پوست اضافه روی پلک فوقانی و کیسه های چربی (که به صورت پف کردگی بالای پلک ظاهر می شود) برداشته می شود. به علاوه در صورتیکه افتادگی پلک نیز وجود داشته باشد می توان آن را در حین عمل اصلاح کرد. جراحی پلک فوقانی باعث بهبود شکل و موقعیت پلک فوقانی می شود. به علاوه در صورتی که وجود پوست اضافه یا افتادگی پلک باعث محدودیت دید جانبی شده باشد این مشکل را برطرف می کند و در مجموع ظاهری جوان تر و هوشیارتر به فرد می بخشد. گاهی عمل جراحی بالا کشیدن ابرو نیز همراه با جراحی پلک فوقانی انجام می شود. خطوط برش در پلک ها معمولا تا حدی بهبود می یابند که معمولا قابل مشاهده نمی باشند. این امر به خاطر این است که نازک ترین پوست را دارد. به علاوه، برش ها در مناطقی انجام می شود که پنهان گردند یعنی در چین ها و انحناها وخطوط طبیعی.

جراحی پلک تحتانی

جراحی پلک تحتانی بیشتر به منظور برداشتن کیسه های چربی زیر پلک تحتانی که حالت پف کردگی چشم را ایجاد می کنند انجام می گیرد. معمولاً بخشی از پوست پلک تحتانی نیز برداشته می شود. این تغییرات در مجموع باعث ایجاد ظاهری جوان تر در فرد می شود. بلفاروپلاستی پلک پایین از نظر فنی پیچیده تر از بلفاروپلاستی پلک بالایی است. برداشتن پوست در پلک پایینی باید با احتیاط تمام انجام شود. برداشتن زیاد پوست از پلک پایینی منجر به ایجاد مشکلات کارکردی و زیبایی می شود. بیمار ممکن است از خشکی چشم ها، ظاهر غمگین یا ناتوانی در بستن کامل چشم ها شکایت کند. برش پلک پایینی در خط مژه ایجاد می شود که به سرعت بهبود یافته و با هر نوع آرایش چشم به خوبی پوشانده می شود.

جراحی از طریق ملتحمه

روش Transconjunctival Blepharoplasty بیشتر در افراد جوان به کار می رود که پوستشان هنوز خاصیت ارتجاعی خود را از دست نداده است و قوام نسبتاً سفتی دارد. در این روش بدون آن که پوست دستکاری شود از طریق برشی در پشت پلک تحتانی (در سمت ملتحمه) کیسه های چربی زیر پلک برداشته می شود. مزیت این روش آن است که نیازی به ایجاد برش بر روی پوست ندارد. خط برش در این روش در داخل پلک پایینی یا همان ملتحمه پلک ایجاد می شود پس بنابراین زخم خارجی وجود ندارد.این برش زمانی به کار می رود که پوست برداشته نمی شود.

جراحی زیبایی پلک مناسب چه افرادی است ؟

بهترین کاندیداهای جراحی زیبایی پلک کسانی هستند که حداقل ۳۵ سال سن دارند و آویزان شدن پوست پلک یا پف زیر چشم باعث تغییرات ناخوشایند در چهره آنها شده باشد .البته موارد استثنایی افراد جوان تر که به دلایل خاص مشکلات فوق را پیدا کرده اند را نیز می توان تحت عمل جراحی قرار داد.
برای جراحی لازم است که فرد به طور کلی سالم بوده و بیماری خاصی نداشته باشد. فرد باید انتظارات واقع بینانه و معقولی از عمل جراحی و نتایج آن داشته باشد .در این خصوص دیدن تصاویر قبل و پس از جراحی و احیاناً مشورت با افرادی که قبلاً جراحی شده اند می تواند کمک کننده باشد .
باید توجه داشت که جراحی بلفاروپلاستی این موارد را بهبود نمی بخشد : حلقه های سیاه اطراف چشم ، چروک های اطراف پلک و بین دو ابرو و پیشانی ( برای اصلاح این موارد تزریق بوتوکس روش مناسبی است ) و افتادگی ابرو که خود ، جراحی تکمیلی یا جداگانه نیاز دارد .

جراحی زیبایی پلک مناسب چه افرادی نیست؟

همان‌طور که گفتیم، شخصی که این عمل را انجام می‌دهد باید شرایط جسمی سالمی داشته باشد زیرا هر نوع بیماری می‌تواند در به وجود آوردن مشکلات بعد از عمل نقش خود را ایفا کند. مثلاً شخصی که هرکدام از بیماری‌های تیروئید چشمی، خشکی چشم ، فشار چشم، فشارخون و بیماری قلبی، دیابت یا بیماری‌های سیستم ایمنی بدن دارد، ممکن است بعد از عمل دچار خونریزی شدید شود.

اقدامات لازم قبل از جراحی زیبایی پلک

• متقاضی پس از اتخاذ تصمیم قطعی در وهله نخست باید با پزشک متخصص تماس بگیرد و درخواست وقت مشاوره کند . پزشک معالج در طول جلسه مشاوره به بیمار کمک می‌کند تا انتظاری واقع‌بینانه از نتیجه عمل به دست بیاورد و از هزینه جراحی نیز مطلع شود. پزشک معالج شیوه عمل را کاملاً توضیح می‌دهد تا کوچکترین سوال و ابهامی برای بیمار باقی نماند .
• دقت داشته باشید که قبل از عمل جراحی یک معاینه دقیق چشم پزشکی ضروری است .تعیین قدرت بینایی ، بررسی وضعیت لایه اشکی ، بررسی حرکات چشم و اعصاب حرکتی و حسی چشم و صورت ، بررسی وضعیت ابروها و قرینه بودن آن ها از جمله معایناتی است که باید انجام شوند .
• در صورت وجود بیماری خاص یا حساسیت دارویی یا مصرف داروی خاص باید به پزشک معالج اطلاع داده شود . لازم است دوهفته قبل از عمل از داروهایی مثل آسپرین ، بروفن ، ایندومتاسین ، پیروکسیکام و مفنامیک اسید استفاده نشود و چنانچه به هر دلیلی به مسکن نیاز داشتید فقط از استامینوفن ساده یا کدئینه استفاده کنید.
• قبل از عمل باید وضعیت سیستمیک شخص بررسی شده ، آزمایشات خون مورد نیاز انجام شود و در صورت تشخیص بیماری خاص باید بررسی و در صورت نیاز با متخصص مربوطه مشاوره شده و تحت درمان قرار گیرد .
• نکاتی که بیمار باید در خصوص عمل جراحی بلفاروپلاستی بداند :
• قبل از ورود به اتاق عمل حتماً آرایش چهره خود را کاملاً پاک نمایید .

مراحل عمل بلفاروپلاستی

جراحی زیبایی پلک را می توان در مطب، درمانگاه یا بیمارستان انجام داد. معمولاً جراحی به صورت سرپایی انجام می شود و نیازی به بستری ندارد. زمان انجام جراحی متغییر است و بسته به آنکه جراحی روی پلک بالا یا پایین یا هر دو انجام گیرد بین یک تا سه ساعت طول می کشد. جراحی معمولاً با بی حسی موضعی انجام می شود اما بسته به وضعیت بیمار و با صلاح دید پزشک ممکن است بیمار به طور کامل بیهوش شود.
در جراحی پلک فوقانی ابتدا برشی موازی چین های طبیعی پلک ایجاد می شود. از طریق این برش پزشک یک بخش هلالی شکل از پوست و عضلات زیر پوستی و تقریباً تمام چربی اضافه را بر می دارد. در صورتی که افتادگی پلک نیز وجود داشته باشد در همین مرحله با استفاده از بخیه های قابل جذب ترمیم می شود. سپس محل برش با بخیه های ظریف بسته می شود.
در جراحی پلک تحتانی نیز برش در پایین مژه ها به موازات چین های طبیعی پلک ایجاد می گردد. چربی اضافه برداشته می شود و درصورتی که پوست اضافه نیز وجود داشته باشد یک برش هلالی نازک از پوست هم برداشته می شود و محل برش با بخیه های ظریف دوخته می شود.
در جراحی از طریق ملتحمه، برش در پشت پلک (از سمت داخل پلک) ایجاد می شود و چربی اضافه از همین محل خارج می شود. سپس محل برش با بخیه های قابل جذب ترمیم گردد.

دوره بهبود و نتایج جراحی زیبایی پلک

محل برش‌ها بلافاصله پس از جراحی قرمز و تحریک شده به نظر می‌رسد و گاهی برآمدگی کوچکی نیز وجود دارد . جای زخم ناشی از جراحی پلک به مروز زمان صاف ، کم‌رنگ و نامحسوس می‌شود . اطراف چشم‌ها در طول دوران بهبود پس از جراحی پلک ورم می‌کند و تغییر رنگ می‌دهد ، البته این علائم به تدریج محو می‌شود. اگرچه شدت کبودی و تورم در هر بیمار با دیگری متفاوت است ، اما این علائم ظرف یک یا دو هفته برطرف می‌شود .
اکثر بیماران پس از سپری شدن دوران بهبود از نتایج جراحی رضایت دارند ، چرا که چروک‌ها و پف پلک کاهش می‌یابد یا از بین می‌رود . چشم‌هایی که تا چند هفته پیش خسته و پیر به نظر می‌رسیدند ، دیگر بار درخشان و هوشیار در میان صورت می‌درخشند . در مجموع جراحی زیبایی پلک نتایج مفیدی از جمله : بهبود میدان دید جانبی، افزایش اعتماد به نفس و باقی ماندن نتیجه عمل برای سالهای متمادی و گاهی تا پایان عمر را به دنبال دارد. شایان ذکر است که اگرچه چربی در جراحی پلک برای همیشه تخلیه می‌شود ، اما به موازات افزایش سن، پوست بار دیگر شل و چروک صورت خورده می‌شود .

عوارض جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی)

در دست جراح با تجربه، عوارض جراحی زیبایی پلک چندان شایع نیستند. البته مثل هر جراحی دیگر احتمال عوارضی مثل عفونت محل زخم یا حساسیت به ماده بیهوشی همیشه وجود دارد. با رعایت دستورات پزشک قبل و بعد از عمل جراحی، احتمال بروز عوارض کاهش می یابد.

عوارض خفیف پس از عمل عبارتند از :

• دوبینی یا تاری دید گذرا
• تورم پلک
• عدم تقارن محل برش در دو طرف
• جوش های سفید کوچک در محل بخیه ها

این عوارض گذرا هستند و پس از چند هفته کم کم برطرف می شوند.
پس از جراحی در برخی از افراد به خصوص در موقع خواب پلک ها کاملاً بسته نمی شوند. این حالت معمولاً خفیف است و پس از چند هفته به تدریج بهتر می شود. استفاده از قطره اشک مصنوعی و پمادهای مرطوب کننده در موقع خواب به کنترل این حالت کمک می کند؛ اما اگر این حالت شدید باشد و منجر به باز ماندن روی قرنیه به مدت زیاد شود می تواند باعث ایجاد خراش یا زخم قرنیه گردد که عوارض جدی بینایی را به دنبال دارد و باید با جراحی مجدد اصلاح گردد.
در موارد بسیار نادری ممکن است پس از عمل، خونریزی شدید اتفاق بیفتد و با فشار آوردن بر عصب بینایی باعث کاهش دید شدید و دایمی شود. برای پیشگیری از این عارضه فرد باید از خم کردن سر و فعالیت های سنگین پرهیز کند و در صورت بروز هرگونه درد شدید یا کاهش دید بینایی به سرعت توسط پزشک معاینه شود.
وجود برخی از بیماری های زمینه ای احتمال بروز عوارض جراحی را بیشتر می کند. بیماری های مثل پرکاری تیروئید یا بیماری تیروئیدی چشم، خشکی چشم، بیماری های قلبی، فشار خون و دیابت می تواند خطرات جراحی را افزایش دهد. همچنین سابقه پارگی پرده شبکیه یا آب سیاه (گلوکوم) نیز می تواند باعث افزایش خطرات جراحی گردد.
برای درک دقیق احتمال بروز این مشکلات و پیشگیری از بروز آن ها لازم است فرد تمام مشکلات پزشکی، داروهای مصرفی و بیماری های خود را با پزشک معالج درمیان بگذارد و یک مشاوره دقیق قبل از جراحی انجام شود.

مراقبت های پس از عمل بلفاروپلاستی

• در پایان جراحی محل برش و بخیه ها با پماد چرب می شود و نیازی به پانسمان و بسته شدن چشم وجود ندارد . پس از آنکه اثر داروی بی حس کننده از بین رفت ممکن است احساس کنید که پلک ها تحت کشش و دردناک هستند .
• این حالت معمولاً خفیف است و با مصرف مسکن های معمولی برطرف می شود . در صورت بروز هرگونه درد شدید یا کاهش دید حتماً با پزشک خود تماس بگیرید .
• معمولاً توصیه می شود که پس از عمل ۲۴ تا ۴۸ ساعت از کمپرس سرد استفاده کنید و سرتان را بالا نگه دارید ( برای خوابیدن هم چند بالش زیر سرتان بگذارید ) این اقدامات به کنترل ورم و کبودی محل عمل کمک زیادی می کند . میزان ورم و خون مردگی محل عمل در افراد مختلف متفاوت است .
• در طی دو روز اول بعد از عمل هنگام دراز کشیدن بهتر است بالش زیر سر شما بلند تر باشد تا شیب بدنتان بیشتر شود . این کار باعث می شود کبودی و تورم پلک ها به حداقل برسد .
• معمولاً ورم و کبودی پس از چند روز به حداکثر می رسد و ظرف ۲ تا ۴ هفته برطرف می گردد . تا یکی دو هفته پس از عمل ، پلک ها ترشحات خفیف یا حالت چسبندگی دارند . مصرف قطره های مناسب به رفع این حالات کمک می کند .
• در هفته های اول پس از عمل ممکن است اشکریزش ، حساسیت به نور و تغییرات گذرای بینایی ( مثل تاری دید یا دوبینی ) ایجاد شود که به تدریج بر طرف می شود .
• داروهای تجویز شده را طبق دستور پزشک معالج مصرف کنید .
• بخیه ها معمولاً ۵ تا ۷ روز پس از عمل برداشته می شود و پس از برداشتن بخیه ها تورم پلک ها کم کم فروکش می کند و فرد ظاهر بهتری پیدا می کند .
• اکثر افراد پس از یکی دو روز می توانند مطالعه کنند یا تلویزیون تماشا کنند. معمولاً تا ۲-۳ هفته پس از انجام جراحی نمی توان از لنز تماسی استفاده کرد و فرد باید از عینک مناسب استفاده کند.
• پس از یک هفته تا ۱۰ روز که همه بخیه ها برداشته شدند و محل زخم تقریباً جوش خورد می توان فعالیت های شغلی را از سر گرفت. از این زمان با صلاحدید پزشک می توان از مواد آرایشی برای پنهان کردن کبودی و محل برش استفاده کرد.
• معمولاً تا ۳-۴ هفته پس از جراحی چشم ها شدیداً به آفتاب، باد شدید و گرد و غبار حساس هستند. در این مدت بهتر است از یک عینک آفتابی بزرگ و یک کرم ضد آفتاب مخصوص دور چشم استفاده کرد.
• تا ۴-۵ روز بهتر است فرد فعالیت های خود را محدود کند و در حد امکان استراحت کند، به علاوه تا ۳-۴ هفته لازم است از فعالیت های سنگین (مثل خم شدن، برداشتن اشیاء از زمین و ورزش های قدرتی) اجتناب شود. این فعالیت ها فشار خون را بالا می برند و احتمال خونریزی در محل عمل را زیاد می کنند.
• تا بعد از چند هفته چشم به باد و گرد و غبار حساس است .
• بهتر است از کرم های مخصوص دور چشم استفاده کنید.

 

چرا برخی از افراد با لیزر صورت دچار سوختگی می‌شوند؟

 

هزینه جراحی زیبایی پلک

هزینه بلفاروپلاستی به نوع و پیچیدگی فرآیند عمل مورد انتخاب بستگی دارد. در خارج از کشور، شرکت های بیمه تنها هزینه عمل افتادگی پلک بالا را در صورتی که بینایی بیمار دچار انسداد شده باشد، تقبل می کنند. هزینه عمل بلفاروپلاستی در ایران جزو هزینه های عمل های زیبایی بوده و تحت پوشش بیمه نمی باشد.

به دلیل حساسیت بالای چشم و کاهش عوارض ناشی از بلفاروپلاستی ، این نوع جراحی باید توسط پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک صورت پذیرد.هزینه عمل جراحی بلفاروپلاستی در تمام متخصصین یکسان نبوده و هزینه ی جراحی در دو بیمار در یک کلینیک نیز با هم متفاوت خواهد بود.  از این رو عوامل بسیاری چون ؛ موقعیت کلینیک ، دستمزد جراح ، نوع جراحی ، هزینه های اتاق عمل ، گستردگی جراحی و هزینه های جانبی چون هزینه آزمایش ، دارو و ویزیت های پس از عمل بر برآورد هزینه ی واقعی و دقیق عمل افتادگی پلک موثر خواهد بود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
تازه ترین مطالب
میزان پیشرفت خواندن شما
فهرست محتوا