لیزر ایلایت Elight | رفع موهای زائد و ضایعات عروقی | جوانسازی پوست | عوارض و هزینه درمان

لیزر ایلایت
فهرست محتوا

ایلایت نسل جدیدی از دستگاه‌های درمان‌های زیبایی است که دو عملکرد اصلی انتقال امواج الکترومغناطیسی و نور پالسی را با هم ترکیب کرده است. ایلایت با درمان با لیزر یا دیگر منابع نور تفاوت دارد، چون

عملکرد اصلی ایلایت مبتنی بر استفاده از نور پالسی با طول موج‌های مختلف و رادیو فرکوئنسی برای درمان ناحیه‌ی هدف استفاده می‌کند.
درواقع دستگاه لیزر ایلایت (E-light) از ترکیب هر دو تکنولوژی RF و IPL بهره می‌گیرد. ابتدا انرژی IPL (نور قوی پالسی) برای گرم کردن ناحیه درمان به کار برده می‌شود، به این ترتیب مسیری حرارتی برای عبور انرژی آر اف (رادیو فرکوئنسی) به دست می‌آید. سپس انرژی الکترومغناطیسی آر اف به فولیکول مو یا ضایعات رنگدانه‌ای و عروقی هدف می‌رسد. لیزر ایلایت روشی موثر برای کاهش و از بین بردن موهای زائد، ضایعات رنگدانه‌ای و خطوط قرمز است. کارایی ایلایت سه برابر بیشتر از لیزر آی پی ال معمولی است.

لیزر ایلایت Elight

ایلایت مخفف سینرژی الکتریکی ـ نوری است که از سه تکنولوژی IPL، RF و خنک کردن لایه اپیدرم بهره می‌گیرد. ایلایت برای رفع دائمی موهای زائد از مزایای IPL و رادیوفرکانسی (آر اف) برخوردار است و می‌تواند انواع پوست و رنگ مو (تیره، خاکستری یا سفید و بور) را به صورت موثر و بدون به دنبال داشتن عوارض جانبی درمان کند. تاثیر رادیوفرکانسی مستقل از ملانین است و بنابراین نحوه عملکرد آن به نوع پوست ارتباطی ندارد. بااین توصیف رادیوفرکوئنسی نتایج موفقیت‌آمیزی را برای از بین بردن دائمی موهای قرمز و خاکستری رنگ به دست می‌دهد، نتیجه‌ای که دستیابی به آن با استفاده از IPL به تنهایی ممکن نبود.

 

آیا میدانستید لیزر صورت در افرادی که حمام آفتاب گرفته اند چیزی جز سوختگی های شدید پوستی را برای افراد به دنبال نخواهد داشت؟

 

رفع موهای زائد با لیزر ایلایت

رفع موهای زائد یکی از محبوب‌ترین درمان‌های زیبایی است و هر روز متقاضیان بسیاری برای داشتن پوستی صاف و درخشان و رهایی یافتن از کلنجار مداوم با تیغ و موم به کلینیک‌های زیبایی مراجعه می‌کنند. ایلایت یکی از پرطرفدارترین روش‌های رفع دائمی موهای زائد است. درمان با دستگاه Elight تقریباً برای همه مناسب است و هر فردی با هر رنگ و نوع مو و پوستی (موی سفید، بور و قرمز) می‌تواند با این دستگاه منحصر به فرد به نتیجه مطلوب برسد.
تکنولوژی سرمایشی تماس سطحی آر اف در لیزر ایلایت ناراحتی و عوارض ناشی از حرارت بالای IPL را از بین می‌برد. بنابراین به جرات می‌توان گفت که ایمنی و اثر ایلایت انقلابی را در زمینه لیزر موهای زائد به وجود آورده است.
نهایتا موهای زائد پس از هر جلسه درمان کمتر، روشن‌تر و ظریف‌تر می‌شود و آهسته‌تر رشد می‌کند. موهای ناحیه درمان ظرف ۳ الی ۴ هفته آتی می‌ریزد و پوست تا زمان تکمیل دوره درمان مدت کوتاهی بدون مو خواهد ماند.
در هر جلسه درمان فقط تعدادی از فولیکول‌ها در مرحله رشد قرار دارد، بنابراین درمان باید چند بار تکرار شود تا تمام فولیکول‌ها تحت تاثیر قرار گیرد. اکثر بیماران پس از ۸ ـ ۴ جلسه به نتیجه مطلوب می‌رسند، البته نتایج برای تمام بیماران یکسان نیست و به عامل‌های ژنتیکی و پزشکی بستگی دارد. از بین بردن موهای روشن‌تر بیشتر از موهای تیره‌تر طول می‌کشد.

جوانسازی پوست با لیزر ایلایت

جوانسازی پوست مزیت شاخص تکنولوژی ایلایت است که نوین‌ترین شیوه درمان پوست با نور لیزر به شمار می‌رود. با اعمال نور پالسی قوی بر روی ناحیه کوچکی از پوست می‌توان مشکلات پوستی را در نهایت ایمنی به روشی موثر هدف قرار داد و اصلاح کرد. این تکنولوژی طیف وسیعی از نور را به سطح پوست می‌رساند. نور با طول موج‌های مختلف در عمق بافت پوست نفوذ می‌کند و سلول‌های زیر سطح پوست را تحریک می‌کند؛ بدن در واکنش به این تحریک شروع به از بین بردن بافت‌های آسیب دیده و سلول‌های پوستی مرده می‌کند. پوست تولید سلول‌های پوستی جدید را شروع می‌کند و این سلول‌های جدید و جوان جایگزین لکه‌های قدیمی آسیب دیده و بدشکل می‌شود. لیزر ایلایت با استفاده از لیزر IPL و فرکانس رادیویی دوقطبی روی کل پوست و بافت پیوندی عمل می‌کند و کلاژن‌های قرار گرفته در عمق مختلف را تحریک به رشد و بازآرایی می‌کند تا نتیجه دلخواه به دست بیاید. آر اف دوقطبی انرژی را همزمان آزاد می‌کند، تا پوست بتواند انرژی را به طور گزینشی جذب کند. بافت‌های مختلف آسیب دیده‌ی پوست و اپیدرم اثر فوتوترمولیز تولید می‌کنند. چون انرژی نور ایلایت بسیار پایین‌تر از انرژی IPL معمولی است، بافت اپیدرم و پوستی دچار ضایعات عروقی و رنگدانه‌ای انرژی بیشتری را بدون آسیب زدن به اپیدرم جذب می‌کند، به این ترتیب بافت‌های آسیب دیده از بین می‌رود و نتیجه دلخواه به دست می‌آید.
درواقع دستگاه لیزر ایلایت به تولید الاستین و کلاژن جدید کمک می‌کند، خاصیت کشسانی پوست را بهبود می‌دهد، پوست را کشیده و محکم‌تر می‌کند. نتیجه این فرایند پوستی است که به طور طبیعی جوان شده و با رنگی یکدست بدون ضایعات رنگدانه‌ای می‌درخشد.
این لیزر برای درمان بدرنگی پوست (دیس کرومی)، روزاسه، ملاسما، آکنه، آسیب‌های ناشی از نور خورشید، ضایعات رنگدانه‌ای و عروقی و چروک‌های پوستی به کار برده می‌شود.

درمان رگ‌های قرمز با لیزر ایلایت

ایلایت روشی ایمن، سریع و بسیار کارآمد برای کاهش خطوط قرمزی است که در اثر آسیب دیدن یا ورم کردن رگ‌ها ایجاد شده است. رسیدن پالس‌های انرژی نور به پوست باعث انعقاد خون در سیاهرگ‌ها می‌شود، این رگ‌ها در نهایت از بین می‌رود و توسط بدن جذب می‌شود. سپس جریان خون به سمت سیاهرگ‌های عمقی‌تر زیر سطح پوست هدایت می‌شود و مشکل حل می‌شود.

مزایای لیزر ایلایت

• امکان انتخاب طول موج با استفاده از فیلترهای مختلف درمان را هدفمندتر و دقیق‌تر می‌کند.
• سیستم تشخیص کاملاً هوشمند این اطمینان خاطر را به وجود می‌آورد که بی‌تجربگی اپراتور دستگاه موجب آسیب‌دیدگی نخواهد شد. با این وجود بهتر است فرآیند درمان توسط یک متخصص پوست خوب صورت گیرد.
• انرژی آر اف را می‌توان بر روی هر نوع پوستی به کار برد.
• چون ایلایت ترکیبی از آر اف و IPL است، خطر سوختگی و ناراحتی طی درمان به حداقل می‌رسد.
• بدون عوارض جانبی
• ایمن بودن درمان
• دارای سیستم سرمایشی کاملاً نوین (خنک کنندگی مداوم با آب این اجازه را می‌دهد که بتوان درمان را بدون وقفه پیش برد.)
• می‌تواند تمام موهای زائد سفید، خاکستری، بلوند، قهوه‌ای، مشکی و قرمز را از بین ببرد.
• نتایج بلند مدت ایجاد می‌کند.
• روی هر ناحیه از بدن که پوست بدون موی جوان‌تر و نرم‌تر مورد دلخواه است موثر است.
• سیستم ایلایت IPL به تولید دوباره کلاژن و الاستین کمک می‌کند.
• قابلیت ارتجاعی پوست و استحکام آن را افزایش می‌دهد.
• چین و چروک صورت را از بین می‌برد.
منافذ باز پوست را کاهش می‌دهد.
• درمان جوش و آکنه
• از بین بردن کک و مک
• رفع لکه های پوستی
• درمان ملاسما
• درمان رزاسه
• درمان واریس
• انواع پوست را روشن می‌کند.
• با استفاده از سیستم ایلایت موهای زائد می‌تواند از تمام نواحی بدن برداشته شود.

نواحی قابل درمان با لیزر E-light

تقریبا تمام قسمت‌های بدن را می توان با لیزر ایلایت برای حذف دائمی موها درمان کرد ولی رایج‌ترین مناطق عبارتند از:

• صورت: شامل لب، چانه، خط فک و گردن
• پاها و خط بیکینی
• زیر بغل و دست ها
• کمر و شانه ها
• سینه، نوک سینه و شکم

تفاوت لیزر ایلایت با دیگر دستگاه‌های لیزر

دستگاه لیزر ایلایت برای بهتر کردن کارایی دستگاه ها‌ی IPL که عملکردی مشابه لیزر دارند ساخته شد و به بازار آمد .ایلایت تا حدودی نقص های دستگاه‌های IPL را جبران کرد ولی همچنان از نظر عملکرد ضعف زیادی نسبت به دستگاه‌های لیزری دارد.
این دستگاه از لیزرهای دیگر ارزان تر است و سریع تر عمل می کند. پالس های نوری با تمرکز روی فولیکول موها موجب ایجاد گرما و تخریب آن ها بدون سوختگی و یا آسیب به پوست می شوند.
مزیت تلفیق آی پی ال و رادیوفرکانسی دستیابی به عمق نفوذ بیشتر و عدم تاثیر بر ملانین پوست است، بنابراین انواع پوست را می‌توان با ایلایت درمان کرد، مزیتی که در IPL وجود ندارد.
دستگاه ایلایت تنها دستگاهی پیشرفته‌ای است که می‌تواند همزمان پوست را جوان و نرم کند و کرک‌های نرمی (موهای زائد بور و سفید ظریف) را از بین ببرد که لیزرهای دیگر تاثیری بر آنها نداشتند.
چون دستگاه ایلایت صدها تار مو را همزمان هدف قرار می‌دهد، درمان ناحیه‌های کوچک یا بزرگی مانند صورت، گردن، پا، شانه و پشت بدن سریع‌تر انجام می‌شود. مهم‌تر از همه این که رفع موهای زائد با انرژی رادیو فرکانسی روشی سریع، ایمن، ملایم و موثر برای از بین بردن موهای زائد انواع پوست، از جمله پوست‌های تیره به شمار می‌آید. البته درمان با این دستگاه اندکی دردناک است و عوارض جانبی استفاده از آن از لیزرهای دایود و الکساندرایت بیشتر است.

آمادگی های لازم قبل از لیزر موهای زائد

• الکترولیز، وکس یا استفاده از کرم‌های موبر از ۴ ـ ۳ روز قبل از درمان ممنوع است.
• موها را از ۴ ـ ۳ روز قبل از ایلایت دکلره نکنید.
• از دو هفته قبل از درمان حمام آفتاب نگیرید.
• ناحیه درمان را چند روز قبل از درمان با تیغ اصلاح کنید.

چه افرادی نمی‌توانند از دستگاه ایلایت برای رفع موهای زائد استفاده کنند؟

• افرادی که به نور حساسیت دارند.
• لیزر درمانی به بانوان باردار، بیماران مبتلا به دیابت، ناراحتی‌های قلبی، فشار خون بالا، صرع و سرطان پوست توصیه نمی‌شود.
• افرادی که دفیبریلاتور و پیس میکر در بدنشان وجود دارد.
• متقاضیانی که در ناحیه مورد نظر دچار آسیب دیدگی هستند.
• افرادی که به تازگی کنار دریا بوده‌اند، پوستشان پس از تماس طولانی با آفتاب بسیار ضعیف شده است و مناسب درمان با دستگاه ایلایت نیست.

مراحل درمان با لیزر ایلایت

درمان‌های ایلایت (elight) یک روند ملایم هستند. در ابتدا، پزشک ناحیه درمان را تمیز می‌کند. سپس یک لایه نازک ژل روی پوست قرار می‌دهد. نوک دستگاه احساس بسیار سردی ایجاد می‌کند و هنگامی که پالس عمل می‌کند احساس سوزش لحظه‌ای به همراه دارد که به راحتی قابل تحمل است. درمان می‌تواند از چند دقیقه تا چند ساعت بسته به اندازه منطقه تحت درمان به طول انجامد.

 

تفاوت قیمت خدمات لیزر موهای زائد در مراکز مختلف ناشی از چیست؟

 

تعداد جلسات لازم برای درمان با دستگاه ایلایت

از آنجا که دستگاه لیزر ایلایت تنها می‌تواند روی موهایی که در مرحله رشد هستند عمل کند، تعداد جلسات برای رفع موهای زائد بستگی به رنگ مو، محل آن و طول چرخه رشد مو دارد. منطقه تحت درمان و عوامل ژنتیکی فرد نیز تعداد جلسات مورد نیاز درمان را تعیین می‌کند. به همین دلیل است که تعیین تعداد دقیق جلسات مشکل است. با این حال، به طور کلی پذیرفته شده است که به طور متوسط شش تا هشت جلسه نتایج خوبی را بدست می‌دهد. آسیب‌های ناشی از نور خورشید به طورکلی می‌تواند فقط در چند ویزیت برطرف شود در حالی که کاهش ضایعات عروقی و چین و چروک پس از شش جلسه نتایج قابل توجهی را نشان می‌دهد.
بیشتر افراد بعد از ۶ الی ۸ جلسه درمان، که معمولا هر ۱-۲ ماه انجام می‌شود به نتایج رضایت بخش حذف موهای زائد می‌رسند. این بستگی به عوامل فردی دارد که ما در طول مشاوره مورد بحث قرار می‌دهیم.

آیا لیزر ایلایت با درد همراه است؟

حس تمام بیماران در طول درمان یکسان نیست و به میزان ملانین موجود در مو بستگی دارد. افراد با موهای تیره‌تر و پوست تیره‌تر بیشتر از افراد با پوست و موی روشن‌تر دچار درد می‌شوند. برخی بیماران درد را بسیار جزئی و قابل چشمپوشی می‌دانند و برخی شدت ناراحتی را مانند خوردن کش به پوست توصیف می‌کنند که البته لحظه‌ای بیشتر طول نمی‌کشد.

مراقبت پس از درمان با لیزر ایلایت

• هر روز از ضدآفتاب SPF30+ استفاده کنید و حمام آفتاب را تا ۴ هفته پس از درمان فراموش کنید.
• ناحیه درمان را به مدت ۵ ـ ۴ روز ماساژ ندهید.
• ناحیه درمان را فشار ندهید و نخارانید.
• از لوازم آرایشی مرغوب ساخته شده از مواد معدنی استفاده کنید و در صورت امکان تا ۵ ـ ۴ روز پس از درمان آرایش نکنید، چون پوست در این دوران بسیار حساس است.
• مصرف ویتامین C و ویتامین E روند التیام را تسهیل می‌کند.
• در صورت امکان می‌توانید موها را در حدفاصل بین جلسات درمان با تیغ اصلاح کنید.

عوارض جانبی لیزر ایلایت

درمان با دستگاه ایلایت به ندرت عوارض جانبی به دنبال دارد، بااین حال احتمال دارد برخی بیماران با قرمزی و ورم مختصر ناحیه درمان مواجه شوند. البته این عوارض معمولاً ظرف چند ساعت برطرف می‌شود. تاول زدن یا کبودی نیز از عوارض بسیار نادر درمان است که عموماً پس از گذشت مدت کوتاهی از بین می‌رود.
همچنین پوست گاهی پس از درمان تغییر رنگ می‌دهد و پس از یک یا دو هفته به رنگ عادی برمی‌گردد. مهم‌ترین مراقبت پس از درمان این است که از نور خورشید دوری کنید و درمان‌های گرمایی، سونا و برنزه کردن را برای مدتی فراموش کنید و استفاده از کرم ضدآفتاب بر روی ناحیه لیزر شده را همیشه با یاد داشته باشید. موهای زائد پس از ۲۰ ـ ۱۴ روز می‌ریزد، دست کشیدن بر روی پوست به ریزش سریع موها کمک می‌کند.

هزینه لیزر ایلایت

هزینه رفع موهای زائد با دستگاه لیزر ایلایت به گستردگی ناحیه مورد نظر، تعداد جلسات درمان و تجهیزات کلینیک بستگی دارد. معمولاً هر چه ناحیه درمان کوچک‌تر باشد، هزینه لیزر آن نیز کمتر خواهد بود، برای مثال هزینه لیزر موهای زائد ناحیه‌های کوچکی مانند صورت و ناحیه تناسلی پایین‌تر از هزینه بخش‌های بزرگتری مانند پا و پشت بدن است. بدیهی است هر چه تعداد جلسات درمان بیشتر باشد، هزینه بیشتری را نیز باید بپردازید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و همچنین بهره مندی از تخفیفات دوره ای لیزر موهای زائد کل بدن با کلینیک تخصصی پوست و زیبایی دکتر عسگری تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
تازه ترین مطالب
میزان پیشرفت خواندن شما
فهرست محتوا