لیزر N-Lite یا Regen Lite | درمان اسکار جوش و جراحی | جوانسازی و رفع چین و چروک پوست

لیزر N-Lite
فهرست محتوا

شاید میل به جاودانگی از آرزوهای دیرین بشر، دلیل تلاشهایش برای حفظ جوانی می باشد. در همین راستا نگه داری پوست در شرایط خوب دشوار به نظر می رسد.
غیر از روند طبیعی افزایش سن، عوامل دیگری مثل

نور خورشید، آلودگی هوا ،کشیدن سیگار ،استفاده از مشروبات الکلی، تغییرات هورمونی و یا ترکیبی از همین موارد، به دلیل از دست رفتن کلاژن باعث آسیب پوست و پیری آن می شود.
پس از چهل سالگی کلاژن سالیانه ۱% کاهش می یابد. آفتاب سوختگی علاوه بر روند پیری پوست و از دست رفتن کلاژن این لایه را چنان تخریب می کند که دیگر قادر به محافظت از لایه سطحی پوست نبوده و باعث شکل گرفتن چین و چروک ها می شود.
انسان در راستای تلاشهایش برای دستیابی به آرزوی دیرینه اش یعنی حفظ جوانی، راهکارهای گوناگونی را آزموده است. ولی همواره به دنبال دستیابی به یک روش ایده ال که تامین خواسته اش حداقل عارضه و خطرات جانبی را برایش داشته باشد، بوده است. در همین راستا لیزر ان لایت N-Lite (Regenlite) روشی غیر تهاجمی که مورد تایید FDA نیز می باشد، برای کاهش چین و چروکهای صورت همراه با بازسازی کلاژن معرفی می شود. این تکنولوژی منحصر به فرد مخصوصا برای افراد شاغلی که خواهان درمان بهتر هستند و نمی توانند وقت زیادی برای روش های قدیمی لیفت صورت صرف کنند، بسیار مناسب می باشد.
امروزه میلیون ها نفر در سراسر جهان تحت درمان با لیزر N-Lite قرار گرفته تا پوستی سالم‌تر، شاداب‌تر و جوان‌تر داشته باشند. در مطالعات انجام شده بیش از ۹۲درصد بیماران پس از یک درمــان تک‌جلسـه‌ای بهبـود قابل توجه داشته و کاهش ضایعات را تجربه کرده‌اند.

 

آیا میدانستید اگر لیزر موهای زائد توسط اپراتورهای غیرمتخصص، چیزی جز سوختگی های شدید پوستی را برای افراد به دنبال نخواهد داشت؟

 

لیزر N-Lite یا Regenlite

ان لایت لیزری است با انرژی بسیار پایین که رگهای خونی زیر پوستی را مورد هدف قرار می دهد . رگها آسیب نمی بینند، اما فعالیت های شیمیایی سبب می شود که بدن شروع به بازسازی کلاژن و ترمیم ناحیه ی مورد درمان کند.
این روش کاملا بی خطر بوده و نیازی به بی حسی ندارد و سطح پوست را زخمی نمی کند.لیزر ان لایت بافت زیر پوستی را هدف قرار داده و باعث رشد کلاژن های جدید و در نتیجه کاهش خط و خطوط ها و چین و چروکهای پوست می شود.

موارد کاربرد لیزر ان لایت

جوانسازی و رفع چـین و چروک صورت و دور چشم

لیزر Regenlite جدیدترین و موثرترین لیزر در زمینه بهبود قوام پوسـت (کلاژن‌سازی) و کاهـش چین و چروک‌هاسـت. این روش کامـلا بدون درد و ایجـاد زخـم بوده و هـیچ عارضـه ای نداشته و شخص می‌تواند در همان لحظه به زندگی عـادی خویش ادامه دهد.

درمان آکنه فعال و رفع اسکار جوش

NLite اولین لیزری می باشد. که از سازمان FDA مجوز استفــاده در زمیـنه درمان‌های‌ جوش‌های فعال و اسکار جوش در تمامی سنین را دریافت کرده است. این روش درمانی آکنه های باقی مانه روی پوست را کاهش می دهد.
پرتو لیزر باکتری‌هایی را که موجب عفونت و التهاب می‌شـوند را می کاهد و به این ترتیب مکانیسم اصـلاح پوسـت را تحـریک می‌کند. در واقع لیزر ان لایت دارای نوری زرد رنگ است که روی پرفورین (ذره ای فعال در پوست که اکسیژن آزاد می کند ) اثر کرده و باکتری های موجود در آکنه را از بین می برد و بعلاوه با شبیه سازی کلاژن ها به روند درمان و بهبود آنها سرعت بخشیده و باعث می شود جوشها از روی صورت محو شوند و خطر باقی ماندن اثر جوش ها را کاهش می دهد. در این روش هم بیمار در طول درمان کمترین دردی را به جز احساس گرما روی پوست خود تجربه نمی کند .فقط ممکن است نقاط کوچک تیره رنگ (بنفش یا قرمز ) روی پوست ایجاد شود که طی چند روز برطرف می شود.ممکن است یک جلسه درمان برای کاهش آکنه ها و یا تعدیل آنها کافی باشد، ولی برای ماندگاری اثر درمان روش های دیگری نیاز می باشد.

 

آیا میدانستید اگر از داروهای دیابت استفاده می‌کنید، برای لیزر صورت باید پزشک معالج خود را در جریان بگذارید؟

 

درمان اسکارهای جراحی و کلوئید

با استفاده از این نوع لیزر می‌توان به ترمیم زخم‌های تازه، جلوگیـری از ایجاداسـکارهای ناشی از جراحی، سـوختـگی و درمان اسـکارهای قدیمی کمک کرد.

درمان ضایعات عروقی

ضایعات عروقی به صورت افزایش نابه‌جای شــبکه مویرگی در پوسـت (تارعنکبوتی) خود را نمایان می‌سازد. امروزه با NLite این نوع درمان بسیار سریع،‌ راحت،‌ بدون عوارض و با نتایج قابل قبول امکان‌پذیر است. در این روش نیز بیمار تنها شاید به مدت کوتاهی روی پوست قرمزی داشته باشد که گاهی با کبودی همراه است که معمولا پس از ۴۸ ساعت محو خواهد شد.

روش درمان با لیزر Regenlite

درمان ممکن است بین ۱ تا۳۰ دقیقه طول بکشد که این امر بستگی به میزان چین و چروکها و محل مورد درمان دارد . بیمار هیچ دردی جز احساس گرمای خفیف روی پوست نمی کند،.بر خلاف روش های لیزر درمانی دیگر قرمزی و آسیب دیدگی پوست مربوط به این روش وجود ندارد.
دو بار ان لایت به فاصله ی ۳۰ روز برای شروع دوره ی لیزر و تکرار آن به فاصله ی ۳ ماه جهت حصول بهترین نتیجه پیشنهاد می شود . معمولا تولید کلاژن ۹۰ روز بعد از این جلسات به طول می انجامد. البته تحت تاثیر سن و یا سبک زندگی فرد ممکن است کیفیت و طول دوره ی درمان تفاوت داشته باشد.معمولا افراد سیگاری یا کسانیکه در معرض نور خورشید قرار می گیرند، به جلسات در مانی بیشتری نیاز دارند که بین ۹۰ الی ۱۱۸ روز تغییرات یا درمان با روش ان لایت می تواند با روش های موضعی درمانی دیگر ترکیب شود. ما استفاده از کرم ویتامین ث را در شب و خوردن مولتی ویتامین مورد نیاز را پیشنهاد می کنیم.البته بیماران نباید استفاده از ضد آفتابهای با SPF30 برای محافظت از پوست در مقابل آفتاب که باعث شکسته شدن کلاژن می شود را فراموش کنند.
نتایج مطلوب پس از درمان بین ۶۰ الی ۹۰ روز بعد مشخص می شود.. البته با توجه به موقتی بودن روش درمانی می بایست به صورت دوره ای هر چند ماه یک بار ادامه یابد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
تازه ترین مطالب
میزان پیشرفت خواندن شما
فهرست محتوا