پروفایلو

پروفایلو
فهرست محتوا

زیبا جویان در مورد پروفایلو زیاد شنیده اند. ما قصد داریم در این مقاله شما را با ژل پروفایلو آشنا کنیم.

اگر خواهان پوستی زیبا و جذاب هستید و دوست دارید از افتادگی پوست خود جلوگیری کنید، بدون اینکه هزینه‌های بالایی پرداخت کنید و زیر تیغ جراحی روید ما به شما ژل پروفایلو را پیشنهاد میکنیم. ژل پروفایلو همان طور که از اسمش پیداست برای جوانسازی و لیفت پوست های شل و افتاده مورد استفاده قرار می گیرد برای پوست هایی که در آستانه پیری می باشند بهترین گزینه می باشد. پروفایلو یکی از مدل های جوان سازی می باشد که بدون جراحی، تمام خطوط و چین و چروک های پوستی شما را از بین می برد و آنها را سفت میکند و همچنین پوست شما را زیباتر، شفاف تر و مرطوب تر نگه میدارد. علائم پیری در همگان بروز پیدا می کند. زمانی میرسد که پوست کلاژن و الاستین کمتری تولید می کند. این دو ماده برای سلامتی پوست بسیار لازم است. پروفایلو از ماده هیالورونیک اسید ساخته شده است که این ژل چهار نوع کلاژن را به پوست منتقل می کند که همگی آنها از نوع اصلی کلاژن می باشند. این روش برای کسانی که پوستشان در حال پیر شدن است و یا دچار خستگی پوست شده‌اند و یا حجم پوست آنها رو به تحلیل است، بسیار مناسب میباشد. ژل پروفایلو به قسمت های مختلف پوست تزریق میشود. پروفایلو مانند یک لیفتینگ عمل میکند. با این تفاوت که باعث پر شدن حجم صورت میشود. منظور از حجم، حجم فیزیکی نمی باشد، بلکه آبرسانی کامل و شفافیت بالا و شادابی صورتتان را به همراه دارد.
یکی از ویژگی‌های بارز پروفایلو این است که شما می توانید این ژل را به گردن و دست های خود نیز تزریق کنید و شادابی و جوانی را به این قسمت ها دوباره باز گردانید علائم سفت شدن پوست در این روش بعد از دو ماه به صورت آهسته ظاهر می شود. البته پزشکان توصیه می کنند که بعد از از یک ماه این درمان را مجدداً تکرار کنید.

تزریق پروفایلو

این ژل در پنج نقطه از صورت تزریق می‌شود که به این نقاط، نقاط زیبایی زیستی می گویند. این نقاط به دور از اعصاب و رگهای مهم هستند و می توانند میزان بیشتری اسید هیالورونیک را انتشار دهند. این نقاط عبارتند از:

 1. اولین نقطه برآمدگی گونه می باشد.
 2. نقطه پایینی بینی
 3. تراگوس
 4. چانه
 5. زاویه ماندیبولار

تاریخچه ژل پروفایلو

ژل پروفایلو توسط یک شرکتی به نام IBSA به بازار عرضه شده است که این شرکت بیشتر تولید داروهای اسید هیالورونیک میباشد. این
شرکت با ساخت این ژل و تزریق آن توانست اسید هیالورونیک که باعث آبرسانی و لیفت پوست به طور همزمان میشود را روانه بازار کند و از ویژگی های بارز این ژل اثر طولانی آن می باشد و از ویژگی‌های دیگر این ژل، ویسکوزیته پایین پروفایلو می باشد که این سبب می‌شود با کمک سوزن گیج بیست و نه بتوان این اسید هیالورونیک را به راحتی و با درد بسیار کمتری در پوست به خوبی توزیع کرد.

تعداد دفعات تزریق پروفایلو

برای هر فردی تعداد دفعات تزریق پروفایل متفاوت است که این توسط پزشک تشخیص داده میشود. اما تقریباً هر فرد دو بار تزریق نیاز دارد که به فاصله یک ماه باید این تزریق ها صورت بگیرد اما افرادی که دارای پوست های بسیارشل و سن خیلی بالایی هستند ، نیاز به سه بار تزریق می باشند و این درمان هر شش ماه یک بار تکرار می شود.

قیمت ژل پروفایلو

برای ژل پروفایلو نمی‌توان یک قیمت ثابت شده بیان کرد و در کل هزینه تزریق ژل پروفایلو به میزان عمق خط لبخند بستگی دارد. اگر مراجعه کننده دارای خط خنده عمیقی باشد مقدار ژلی که تزریق می کند بیشتر ازسایر افراد دیگر است و هرچه خط خنده عمیق تر باشد باید بین دو تا چهار سی سی ژل تزریق کرد ولی هنگام مراجعه خود پزشک مقدار لازم برای تزریق را به شما اعلام می کند.

پروفایلو چه تاثیراتی دارد؟

 1. اثر طولانی

  ترکیبات بسیار عالی پروفایلو باعث می شود که اسید هیالورونیک که دارای وزن مولکولی بالا نمی باشد هشت برابر بیشتر در برابر تخریب از خود مقاومت نشان دهد.

 2. ویسکوزیته پایین

  پروفایلو به خاطر دارا بودن ویسکوزیته پایین باعث می شود اسید هیالورونیک با سوزن گیج بیست و نه به راحتی و با درد کمتر تزریق شود.

 3. رهش آهسته

  همانطور که میدانید اسید هیالورونیک به خاطر داشتن وزن مولکولی پایین به آرامی از ترکیب پروفایل جدا میشود که این رهش آهسته باعث می شود التهاب کمی ایجاد شود.

 4. سازگاری زیاد

  اسید هیالورونیک به خاطر نداشتن وزن مولکولی بالا باعث می شود سازگاری آن با پوست زیاد باشد.

فواید ژل پروفایلو

ژل پروفایلو تنها یک تزریق زیبایی نیست بلکه آثار درمانی بسیار بالایی دارد این ژل به خاطر تحریک پوست و افزایش کلاژن منجر به بهبود پوست و افزایش سلامتی و شادابی و در نهایت جوانسازی واقعی میباشد.
: ما در اینجا به چند نمونه از مزایای پروفایلو اشاره میکنیم

 1. لیفت
 2. شفاف و شاداب شدن پوست
 3. آبرسانی دائم پوست
 4. جوانسازی قسمتهای خسته و پیر پوست
 5. تولید دوباره کلاژن برای پوست
 6. کم شدن چین وچروک پوست
 7. قوام پوست

مدت زمان اثر تزریق پروفایلو

کسانی که ژل پروفایلو را تزریق میکنند، دارای پوستی محکم و یکنواخت با میزان آبرسانی کامل و دارای پوستی شفاف و سفت می شوند. پزشک توصیه می کند که پس از گذشت شش ماه تا یک سال از جلسه تزریق خود در جلسات ترمیمی دوباره شرکت کنند تا نتایج بهتر و ماندگار تری را داشته باشند.

چه کسانی میتوانند ژل پروفایلو را تزریق کنند؟

بهترین سن برای تزریق ژل پروفایلو افرادی که در سنین ۳۰ تا ۴۵ سالگی می باشند، هستند. این افراد نیاز دارند چین و چروک های صورت خود را برطرف کند و دوباره جوانی را به پوست خود بازگردانند. افرادی هم که دارای سن بالای ۶۰ سال می باشند نیز می توانند این ژل ها را تزریق کنند و همچنین کسانی که خواهان آبرسانی و محکم شدن پوست بدون حجم هستند، می توانند این ژل را تزریق کنند. مهمترین نکته‌ای که باید گفته شود این است که پروفایلو یک فیلر حجم دهنده نیست بلکه یک آبرسان عالی و یک لیفت کننده ی بسیار خوب می باشد اگر کسی خواهان این است که صورت خود را حجم دهد باید از ترکیب پروفایلو با فیلر های حجم دهنده به طور همزمان با هم استفاده کند.

ژل پروفایلو را به کدام نواحی میتوان تزریق کرد؟

همانطور که قبلاً گفته شد ژل پروفایلو برای جوانسازی صورت میباشد البته می‌توان این ژل را برای جوانسازی گردن، زانو، بازوها و دست ها به کار برد که گردن یکی از بیشترین قسمتهایی است که تزریق در آن انجام می شود.

اقدامات قبل از تزریق پروفایلو

فرد تا ۲۴ ساعت قبل از اینکه درمان را بخواهد شروع کند به هیچ عنوان نباید نوشیدنی های کافئین دار استفاده کند و همچنین نباید از داروهای غیر استروئیدی و ضد التهابی مثل آسپرین و…. استفاده کند. مگر اینکه دارای بیماری خاصی باشد که قبل از آن باید با پزشک خود در میان بگذارد.

آیا ژل پروفایلو همانند یک فیلر عمل میکند؟

ژل پروفایلو جوانسازی شادابی و آب رسانی مداوم پوست را به همراه دارد. اما فیلرها به حجم دهی نواحی گونه ها و لب ها و چانه کمک می کند، اما این ژل به هیچ عنوان به صورت حجم نمی دهد، بلکه به صورت طبیعی پوست را شفاف و زیبا میکند.

آیا در هنگام بارداری می توان ژل پروفایلو را تزریق کرد؟

اگر شما باردار هستید، پزشک انجام هر گونه درمان تزریقی را توصیه نمی‌کند و همچنین بر اساس توصیه های مهم پزشکی هرگونه عمل غیر ضروری در دوران بارداری و حتی در زمان شیردهی ممنوع می باشد.

عوارض پروفایلو

ژل پروفایلو دارای اسید هیالورونیک است که به راحتی توسط پوست جذب میشود و این ژل تقریباً بدون عوارض است. تنها عوارض خفیفی که معمولاً در بعضی از بیماران دیده شده است، کبودی مختصر می باشد که این کبودی ممکن است به دلیل سوزن یا نوع کانولا باشد که می‌توان با کمپرس یخ این کبودی را به راحتی برطرف کرد.

اگر بعد از تزریق ژل صورت کبود شود طبیعی است

بعد از تزریق ژل ممکن است است صورت مقداری قرمز یا کمی تورم خفیف و کبودی مختصر داشته باشد. اما تمام این عوارض با گذشت چند روز از بین می رود و ممکن است بعضی از پوست ها بسیار حساس باشند و این عوارض ممکن است برای آنها تا هفت روز ادامه دار باشد.
تا به حال عوارض بسیار جدی صورت نگرفته است اما در صورت تجربه هر کدام از موارد زیر با کلینیک خود تماس گرفته و اگر بهبود حاصل نشد به پزشک مراجعه کنید.

 1. تورم بسیار شدید که با گذشت چند روز بهبود نیافته است.
 2. درد شدید داشتن که با گذشت چند روز کاهش پیدا نکرده است.
 3. اگر احساس گُر گرفتگی و گرمای شدیدی در پوست خود احساس می کنید.
 4. احساس درد شدید در ناحیه تزریق و یا سفید شدن و یا خاکستری شدن پوست.

مراقبتهای بعد از تزریق ژل پروفایلو

بعد از تزریق ژل پروفایلو، پزشک توصیه میکند مراجعه کننده آرایش نکند، مگر اینکه لوازم آرایشی از مواد معدنی تشکیل شده باشد و همچنین پزشک توصیه اکید می کند که فرد به باشگاه، اتاق بخار، سونا یا استخر بعد از درمان نرود و قسمت هایی که ژل تزریق شده است را به هیچ عنوان لمس نکند. ضمنا فرد باید از مصرف دخانیات و الکل تا مدت ۷۲ ساعت جدا خودداری فرماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
تازه ترین مطالب
میزان پیشرفت خواندن شما
فهرست محتوا