پیکرتراشی با اسکالپشور | لاغری موضعی | مزایا، عوارض و قیمت

اسکالپشور
فهرست محتوا

بیشتر افراد در نواحی مختلف بدن خود تجمعات سرسخت و لجبازی از چربی دارند که نسبت رژیم غذایی و فعالیت های بدنی مقاوم بوده و از بین بردن آنها تقریبا غیر ممکن به نظر می رسد. تکنولوژی منحصربه‌فرد پیکر تراشی اسکالپشور،

سلول های چربی این نواحی را مورد هدف قرار داده و با شیوه ای ایمن تخریب می کند. درمان با اسکالپشور در هر ناحیه فقط زمان نیاز دارد و چربی های تخریب شده در ناحیه به صورت دائمی از بین خواهند رفت.

پیکرتراشی به روش اسکالپشور چیست؟

دستگاه لیزر اسکالپشور (SculpSure) ساخت کمپانی سایناشور (Cynosure) امریکا و دارای تائیدیه سازمان غذا و داروی امریکا (FDA)، به عنوان دستگاهی منحصر به فرد در لیپولیز چربی های ناخواسته شناخته می شود. لیزر لاغری اسکالپشور اولین و تنها لیزر هایپرترمیک هوشمند (گرمایی) برای از بین بردن چربی های موضعی بصورت غیر تهاجمی بدون نیاز به جراحی، بیهوشی و ایجاد زخم بر روی بدن میباشد.
لیزر اسکالپشور یک عمل درمانی بدون درد و بدون جراحت است که برای کاهش هر نوع چربی زیرجلدی طراحی شده و بسیار مؤثر است. مکانیسم تاثیر این عمل غیرتهاجمی بر تخریب و تجزیه سلول های چربی زیر جلدی از طریق انرژی حرارتی لیزر استوار است. لیزر اسکالپشور انرژی ای تولید می کند که به طور خاص جذب چربی های زیرجلدی می شود. در هر جلسه حداکثر تا ۲۴٪ از سلول های چربی نابود میشود. بدن برای دفع سلولهای چربی تجزیه شده با استفاده از سیستم لنفاوی به حدود ۶ تا ۱۲ هفته زمان نیاز دارد.
بیماران ممکن است از ۶ هفته پس از درمان شروع به دیدن نتایج اولیه کنند چراکه بدن شروع به دفع سلول های چربی تخریب شده می نماید، اما معمولاً نتایج مطلوب در ۱۲ هفته دیده می شود. سلول های چربی در طول درمان تجزیه می شود و در صورتی که بیمار به حفظ وزن طبیعی و سبک زندگی سالم اهتمام لازم را داشته باشد تاثیر عمل لیزر اسکالپشور به صورت پایدار و همیشگی است و چربی ها هرگز باز نخواهند گشت.
در یک مطالعه آینده نگر که در ۳ مرکز تحقیقاتی ایالات متحده آمریکا انجام شد، ۵۷ بیمار به دو گروه تقسیم شدند. یک گروه دارای شاخص توده بدنی (BMI) کمتر از ۳۰ و گروه دیگر دارای BMI بین ۳۱ تا ۴۳ بود. همه این افراد، غیر از ۵ نفرشان، به مدت ۲ جلسه در طول ۶ هفته با لیزر اسکالپشور تحت درمان لاغری موضعی قرار گرفتند. عکس های قبل از درمان و پس از درمان (۱۲ هفته بعد از عمل) گرفته و با یکدیگر مقایسه شد. در تصاویر سونوگرافی کاملاً مشخص شد که به طور متوسط ۲۳ درصد از میزان چربی زیر جلدی کاهش یافته است.  تمام عوارض جانبی رخ داده شده موقت بوده و بدون هیچ گونه مداخله ای برطرف شد.
اختلاف معنی داری در کارایی و ایمنی بین گروه های دارای BMI بالا و پایین مشاهده نشد. ۱۰۰ درصد بیماران از نتایج بدست آمده خود راضی بودند.

مزایای استفاده از دستگاه لیزر لاغری اسکالپشور

• برنامه های درمانی قابل تنظیم برای هر فرد
• مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA)
• نرخ رضایت بیش از ۹۰% بیماران
• بدون دوران نقاهت و نیاز به بستن گن
• بدون نیاز به بیهوشی، بی حسی و ایجاد زخم بر روی بدن
• مدت زمان درمان هر ناحیه فقط ۲۵ دقیقه
• اولین و تنها لیزر هایپرترمیک که به صورت کاملا غیرتهاجمی و بدون دوران نقاهت به فرآیند لیپولیز می پردازد.
• دستگاه قادر است فقط در دو جلسه درمانی ۲۴% از ضخامت چربی های زیر پوستی یک ناحیه را به صورت دائمی از بین ببرد.
• در دستگاه از ۴ منبع لیزر دایود با طول موج ۱۰۶۰ استفاده شده که علاوه بر عمق نفوذ ایده آل جهت دستیابی به بافت هیپودرم، امکان درمان در تمامی تایپ های پوستی را میسر می کند.
• اسکالپشور مجهز به چهار هندپیس است و این هندپیس ها از نظر چیدمان کاملا قابلیت تنظیم بر روى نواحى مختلف بدن را دارند.
• در این تکنولوژی تمامى هندپیس هاى دستگاه مجهز به یک سیستم پیشرفته خنک کننده تماسى شده که باعث می شود جلسات درمانی با کم ترین میزان درد ممکن، برای بیمار صورت پذیرد.
• با توجه به استفاده از لیزر و تحریک گرمایی پوست در نواحی درمانی کلاژن سازی تحریک می شود. در نتیجه پس از درمان جوانسازی پوست و تایتنینگ پوست اتفاق می افتد و دیگر شاهد شلی و افتادگی پوست نخواهید بود.
• با توجه به تخریب کامل سلول چربی در هر ناحیه نتایج درمانی ماندگار و برگشت ناپذیر است

 

آیا لیزر موهای زائد توسط پزشک انجام می‌شود یا خیر؟

 

موارد کاربرد اسکالپشور

• پیکر تراشی و رفع چربی های موضعی به صورت دائمی
• (در نواحی شکم، پهلو، ران، باسن، بازو و گردن)
• رفع غبغب و چربی زیر چانه
• رفع ناهمواری های بدن بعد از لیپوساکشن و لیپولیز
• جوانسازی پوست در نواحی درمان

مراحل درمان اسکالپشور

در این تکتولوژی با یک لیزر ۱۰۶۰ نانومتری بافت داخلی پوست تحت حرارت قرار می گیرد و در همان حال سطح بیرونی پوست نیز خنک می شود تا سوزانده نشود. پس از قرار گرفتن هندپیس ها روى ناحیه مشخص شده، چربى هاى زیر پوستى با تابش لیزر دایود در دماى ۴۲ الى ۴۷ درجه سانتى گراد (تکنولوژى هایپرترمیک) به مدت ۲۵ دقیقه قرار گرفته و ذوب مى شوند. این درجه حرارت برای اینکه بتواند بر عملکرد سلول های چربی تاثیر بگذارد کفایت می کند، اما در مقابل برای تاثیر بر روی پوست یا سایر بافت ها کافی نیست. اپلیکاتور لیزر اسکالپشور مجهز به تکنولوژی Contact Cooling است که مخصوص خنک نگاه داشتن پوست شما در دمای مناسب و راحت است. در نهایت چربى هاى ذوب شده در طى گذشت زمان به صورت کاملا طبیعى از طریق سیستم لنفاوی بدن دفع مى شوند و هیچ نیازى به شیوه هاى جراحى و تهاجمى براى ساکشن و خارج کردن آن ها نیست.
وقتی درمان آغاز می شود، در ابتدا شما احساس سرما خواهید کرد. این حس کمک می کند تا راحتی پوست در طول درمان حفظ شود. در تمام مدت درمان، سردکننده فعال خواهد ماند، در حالی که لیزر، چرخه روشن و خاموش را طی میکند که منجر به افزایش دمای سلول های چربی می شود. بیشتر بیماران در طول درمان، یک گرمای عمیق و یا حس سوزش به طور دوره ای احساس می کنند که عموماً به خوبی قابل تحمل است. بعد از پایان جلسه درمان شما میتوانید فعالیت روزمره خود را از سر بگیرید چون هیچ نقاهت پس از درمانی وجود ندارد.
برای اکثریت بیماران، حداقل ۲ جلسه مورد نیاز است و بین ۲ جلسه متوالی باید ۴ هفته فاصله باشد. برای بیمارانی که دارای چربی متوسط و شدید در ناحیه تحت درمان هستند، ممکن است تا ۴-۶ جلسه درمانی مورد نیاز باشد.

روش های مشابه اسکالپشور برای لاغری موضعی

علاوه بر لیزر اسکالپشور گزینه های متعددی برای رفع دائمی چربی های موضعی وجود دارد؛ این روش ها عبارتند از:

• لیپوساکشن
• لیپولیز
• کرایولیپولیز
• انجماد سلول های چربی با CoolSculpting
• تزریق محلول با اسید Kybella (برای رفع غبغب)

درمان لاغری موضعی به روش اسکالپشور مناسب چه افرادی است؟

از آنجایی که بدن هر فرد منحصر به فرد است، مشاوره بهترین راه برای پاسخ قطعی به این سؤال است که آیا شما یک کاندیدای مناسب برای رفع دائمی چربی های موضعی با لیزر اسکالپشور هستید یا خیر! با این حال به طور کلی می توان گفت که کاندیداهای ایده آل برای این روش کلیه افرادی هستند که با وجود داشتن سبک زندگی سالم باز هم با چربی های مقاوم در برابر ورزش و رزیم غذایی در بدن خود دست و پنجه نرم می کنند.

در مجموع شما ممکن است یک کاندیدای مناسب بالقوه برای رفع دائمی چربی های موضعی با لیزر اسکالپشور باشید اگر:

• در دوران بارداری یا شیردهی نیستید.
• دارای شاخص توده بدنی ۳۱ یا پایینتر باشید.

نکات مهم در مورد پیکرتراشی با اسکالپشور

• توصیه میشود پیش از درمان با پزشک خود مشاوره نمایید تا بهترین راه حل برای کاهش چربی ها را به شما پیشنهاد نماید.
• اسکالپشور برای کسانی که تمایلی به اعمال جراحی مثل لیپوساکشن ندارند بهترین گزینه است.
• شکم و پهلوها یکی از مناطقی هستند که به علل فیزیولوژیک، تجمع سلول های چربی در آنها بیشتر است. چربی این نواحی معمولا مقاوم بوده و به سختی از بین میروند. به همین دلیل است که چربی شکم و پهلوها یکی از هدف های خوب اسکالپشور هستند.با این روش سلول های چربی بطور دائمی از بین میروند.
• لازم به ذکر است عواملی چون رژیم غذایی پرکالری، کم خوابی که منجر به اختلال متابولیک می شود و استرس زیاد که موجب ترشح هورمون کورتیزول شده و به چربی ها دستور میدهد به جای سوختن در بدن ذخیره شوند، می توانند باعث افزایش وزن مجدد گردند.

عوارض لاغری با اسکالپشور

لیزر اسکالپشور هیچ گونه عوارض خطرناکی ایجاد نمی کند چون روشی کاملاً ایمن است. با این حال مقداری احساس گرمی و حرارت در طول عمل لیزر اسکالپشور طبیعی است که دلیل آن این است که لیزر دمای سلول های چربی را افزایش می دهد. این گرما و حرارت ممکن است برای بعضی بیماران کمی ناخوشایند باشد و ایجاد ناراحتی کند اما مقدار این ناراحتی به اندازه ای نیست که قابل تحمل نباشد.
همچنین ممکن است بعضی از بیماران احساس خارش و فشار را در طول درمان تجربه کنند که عموماً قابل تحمل است. یکی دیگر از شایع ترین عوارض پیکرتراشی با لیزر اسکالپشور، تورم خفیف، حساسیت به لمس و قرمزی در حدود ۱ هفته بود و ندول ها (مناطق کوچک سختی در چربی) در طول یک ماه حل خواهد شد.

مراقبت های پس از پیکرتراشی به روش اسکالپشور

معمولا اسکالپشور نیاز به بستری برای بهبود پس از عمل ندارد، بنابراین شما می توانید بلافاصله به کار و زندگی روزمره خود بازگردید. درمان با این روش تنها ۲۵ دقیقه طول می کشد و میتوانید در طول آن موسیقی گوش کنید یا اینکه یک چرت کوتاه بزنید.
گرچه سلول های چربی حذف شده نمی توانند دوباره بازگردند، اما با این حال مجدداً می توانند رشد کنند. پس از اینکه با استفاده از لیزر اسکالپشور نسبت به رفع دائمی چربی های موضعی خود اقدام کردید، توصیه می کنیم با دنبال کردن رژیم غذایی سالم و برنامه ورزشی منظم، اقداماتی را به منظور کاهش ریسک پدید آمدن مجدد چاقی موضعی خود انجام دهید.
پزشک معالج به شما یک برنامه غذایی مناسب و ورزشی مناسب را متناسب با نیازهای خاص و سطح آمادگی جسمانی شما ارائه می کند. اما به طور کلی توصیه می کنیم رژیم غذایی سرشار از غذاهای غنی مانند میوه ها، سبزیجات، دانه های کامل؛ پروتئین های سالم مانند ماهی و لوبیا؛ و چربی های سالم مانند آجیل، دانه ها و روغن های گیاهی برای بهینه سازی عملکرد بدن تان مصرف نمایید. همچنین علاوه بر آن برنامه های ورزشی منظم را نیز به طور جداگانه پیگری کنید تا قدرت، انعطاف پذیری و تعادل را بهبود بخشد، همه آنها نقش مهمی در حفظ سلامت و زیبایی شما دارند.

هزینه لاغری با لیزر اسکالپشور

لیزر اسکالپشور دارای کمترین هزینه در بین تمام گزینه ها برای حذف دائمی چربی های زیر جلدی است. قیمت گذاری معمولا به تخصص و مهارت ارائه دهنده خدمات شما ، وسعت و تعداد نواحی تحت درمان، بستگی دارد.

سوالات متداول درباره اسکالپشور

پس از چه مدت، نتایج پیکرتراشی با لیزر اسکالپشور را خواهم دید؟

بیماران می توانند نتایج را در مدت کوتاه ۶ هفته پس از درمان یعنی هنگامی که بدن شروع به تخلیه سلول های چربی تخریب شده می کند ببینند و نتایج بهینه معمولاً ۱۲ هفته پس از درمان اولیه دیده می شود.

نتایج مثبت لاغری به روش اسکالپشور تا چه مدتی باقی می مانند؟

سلول های چربی تحت درمان، در طول فرایند تخریب شده و دوباره تولید نخواهند شد. اما در نظر داشته باشید در صورت نداشتن رژیم غذایی مناسب و ورزش امکان تجمع مجدد چربی ها در نواحی دیگر بدن وجود دارد.

 

چند جلسه برای لیزر صورت مورد نیاز است؟

 

پس از درمان چربی های موضعی با لیزر اسکالپشور چه مدت طول میکشد تا من بتوانم فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرم؟

با اسکالپشور هیچ دوره نقاهتی وجود ندارد، بنابراین شما می توانید جلسه درمان را در زمان نهار خود داشته و به سرعت به کار بازگردید.

تفاوت کاهش چربی و کاهش وزن چیست؟

تعداد سلول های چربی ذخیره شده در بدن ما در دوران بزرگسالی معمولاً ثابت می ماند. وقتی ما وزن از دست می دهیم، اندازه سلول های چربی کوچکتر می شود، اما تعداد کاهش نمی یابد. حتی با ورزش و رژیم غذایی، افراد بسیاری برای کاهش وزن در نقاط دردسر سازشان دچار مشکلند. پس از درمان با اسکالپشور، سلول های چربی به طور دائمی از بین رفته و باز نخواهند گشت.

تفاوت لاغری موضعی با اسکالپشور و دیگر روش های پیکرتراشی چیست؟

امروزه روش های متعددی برای پیکرتراشی وجود دارد. تا چند سال پیش، لیپوساکشن و سپس جراحی برای سفت شدن پوست تنها گزینه ممکن برای رفع چربی های موضعی بود. با این وجود، جراحی لیپوساکشن و لیفت گزینه ای نبود که با توجه به خطرات جراحی و از کارافتادگی مرتبط با آن انتخاب شود.
لیزر اسکالپشور به شما کمک می کند تا با خیال راحت چربی های موضعی را بدون جراحی یا ازکارافتادگی ریشه کن کنید. این روش در مقایسه با روش های دیگر نتایج بیشتر و میزان رضایت بالاتری دارد.

آیا اسکالپشور برای من مناسب است؟

اسکالپشور برای افرادی با نواحی ناهماهنگ در بدنشان، به خصوص آن قسمتها که به نظر مقاوم به رژیم غذایی و ورزش هستند، ایده آل است.

من به چند جلسه درمان نیاز خواهم داشت؟

شرایط بیماران با هم متفاوت است. کلینیک ارائه دهنده درمان، یک برنامه درمانی اختصاصی برای رسیدن به اهداف مطلوب شما طراحی خواهد کرد. بیشتر بیماران، بهترین نتیجه را زمانی مشاهده می کنند که نواحی متعددی را مورد درمان قرار می دهند. از کلینیک ارائه دهنده درمان مد نظر خود، درباره برنامه درمانی که برای شما مناسب است سوال کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
تازه ترین مطالب
میزان پیشرفت خواندن شما
فهرست محتوا