لیفت و بالا کشیدن باسن | لیفت با نخ و روش های دیگر | مزایا، عوارض و قیمت

لیفت و بالا کشیدن باسن
فهرست محتوا

برای بسیاری از زنان و مردان، باسن یکی از نواحی اصلی برای در نظر گرفتن زیبایی اندام است. به طور کلی باسن ناحیه‌ای است که در نمای ظاهری اندام افراد نقش مهمی دارد. همه ما دوست داریم تا جایی که ممکن است باسن و به طور کلی نمای پشت بدنمان، زیبا و جذاب به نظر برسد؛ به خصوص هنگامی که لباس‌های چسبان می‌پوشیم. عارضه‌ی شل و افتاده بودن باسن ممکن است به

صورت ارثی باشد؛ همچنین می‌تواند به دلیل کاهش زیاد وزن و یا برعکس، افزایش زیاد وزن باشد. افتادگی باسن به طور کلی ناشی از کوچک یا بدشکل بودن عضله‌ی گلوتئوس ماکسیموس (عضلات بزرگی که در ناحیه باسن قرار دارند) است. لیفت و بالا کشیدن باسن، فرایندی است که طی آن پوست شل و آویزان باسن از ناحیه‎ی بالای باسن، سفت می‌شود؛ این کار بافت عضله‌ای باسن را نیز بالا می‌کشد و منجر به بهبود شکل و فرم کلی باسن می‌شود.
اگر احساس می‌کنید با سفت و گردتر کردن باسن خود می‌توانید شکل و فرم ظاهری خود را بهبود بخشید، باید عمل لیفت و بالا کشیدن باسن را در نظر بگیرید. متخصصین کلینیکی که به آن مراجعه می کنید با شما مشورت می‌کنند تا طرح کلی انتظارات شما از عمل لیفت باسن را بدانند و بررسی کنند که آیا شما شرایط و ویژگی‌های لازم برای انجام این عمل را دارید یا خیر. لیفت باسن می‌تواند اعتماد به نفس افراد را بهبود بخشد و به آنها کمک کند که احساس بهتری نسبت به فرم بدن خود داشته باشند.

لیفت باسن با نخ

لیفت باسن و فرم دادن به باسن یک عمل جراحی است که به منظور بهبود اندازه و شکل و افتادگی باسن انجام می‌شود. هدف عمل جراحی لیفت باسن، سفت کردن پوست شل و افتاده‌ی ناحیه‌ی باسن و بالا بردن آن و به طور کلی دادن ظاهری سفت‌تر و جوان‌تر به باسن است. اگر فردی کاهش وزن زیادی داشته، به طوری که در اثر این کاهش وزن پوست باسن او دچار افتادگی شدیدی شده، لیفت باسن می‌تواند این پوست اضافی را حذف و باسن را سفت‌تر کند. این کار را می‌توان به روش های مختلفی انجام داد. بیماران به دلایل متنوع و گسترده‌ای خواهان انجام لیفت باسن هستند. برخی می‌خواهند پشت بدنشان پُرتر و جذاب‌تر به نظر برسد، در حالی که برخی احساس می‌کنند لیفت باسن به آنها کمک می‌کند تا باسن بدشکل و کوچک خود را خوش‌فرم و برجسته کنند.
یکی از روش های ایمن و مناسب استفاده از “لیفت باسن با نخ” است. این روش که یک روش جراحی کم تهاجمی و بدون اسکار است با قرار دادن نخ‌های جذبی خاصی در عمق بافت چربی باسن انجام می‌شود. این بخیه‌ ها به صورت دوک‌های کوچکی هستند که بافت را به سمت بالا می‌کشند. در طی روند التیام طبیعی، بافت لیفی محکمی در اطراف و درون این دوک‌ها تشکیل می‌شود و در نتیجه بافت و چربی‌ باسن به نقطه بالاتری لیفت می‌شود. این روش نیازی به هر گونه برش و یا قرار دادن پروتز، برای لیفت باسن ندارد. نتایج این روش در هر بیمار با توجه به تفاوت‌های فردی شامل وضعیت سلامت، وزن، وضعیت هورمونی و بسیاری از عوامل دیگر متفاوت خواهد بود. با این روش امکان بازگشت سریع‌تر به فعالیت‌های روزمره وجود خواهد داشت.

مزایای لیفت باسن با نخ

• ناحیه‌ی باسن شما صاف‌تر و سفت‌تر به نظر خواهد رسید.
• پوست شل و افتاده‌ی باسن و همچنین چربی‌های اضافی آن حذف خواهند شد.
• نتایج لیفت باسن دائمی و یا بسیار طولانی مدت خواهد بود.
• هر گونه ناراحتی ناشی از پوست اضافی برطرف خواهد شد (پوست و چربی اضافی می‌توانند باعث ناراحتی شما و ایجاد مشکلات حرکتی شوند).
• روشی غیر تهاجمی
• بدون نقاهت و کم عارضه
• بدون جای زخم و اسکار

چه افرادی برای لیفت باسن با نخ مناسب هستند؟

پوست و چربی اضافی موجود در ناحیه باسن اندام را بدشکل می‌کند و مانع می‌شود تا فرد پس از کاهش وزن بتواند به اندامی متناسب‌ تر دست یابد. چنانچه هر یک از شرایط زیر را دارا باشید، همانند لیفت صورت با نخ کاندیدای مناسبی برای لیفت یا بالا کشیدن باسن با نخ محسوب خواهید شد.

• انجام دادن جراحی چاقی یا کاهش وزن قابل ملاحظه از طریق رعایت رژیم
• افتادگی پوست و تجمع چربی (سلولیت) پایین کمر در نتیجه بارداری یا پا به سن گذاشتن
• سست و شل بودن بیش از اندازه پوست، وجود پوست اضافی و پتوز یا افتادگی باسن
• نسبتاً باریک بودن لایه‌های چربی زیر پوست شل.
• عدم استعمال دخانیات. مصرف دخانیات فرایند بهبود را آهسته می‌سازد و خطر بروز عوارض جدی هنگام جراحی و پس از آن را افزایش می‌دهد. اگر دخانیات مصرف می‌کنید، باید دست‌کم شش هفته قبل از جراحی آن را ترک کنید.
• پایدار بودن وزن به مدت حداقل یک سال و عدم انتظار کاهش وزن در آینده نزدیک. به منظور دستیابی به نتیجه بهینه، بادی کانتورینگ (پیکرتراشی) باید حداقل دو سال پس از شروع برنامه کاهش وزن شدید انجام شود.
• سلامتی کامل و عدم ابتلا به بیماری‌های مزمنی مانند دیابت یا ناراحتی قلبی. افرادی که در شرایط جسمی مناسبی قرار ندارند، متقاضی مناسبی برای عمل‌های پیکرتراشی محسوب نمی‌شوند. پزشک خانوادگی یا دیگر پزشکان معالج بیماری‌ها باید اجازه انجام جراحی پلاستیک را بدهند
• رعایت رژیم غذایی سالم. مشکلاتی مانند کمبود پروتئین فرایند بهبود را مختل می‌سازد.

 

آیا میدانستید پرمویی (هایپر تریکوز) معمولا پاسخ دهی مناسبی به لیزر موهای زائد دارد؟

 

جلسه مشاوره لیفت باسن با نخ

پزشک جراح در جلسه مشاوره، دستورالعمل‌های مربوط به قبل از درمان را به اطلاع شما می‌رساند و به تمامی سؤالات شما نیز پاسخ می‌دهد. او همچنین جزئیات سوابق پزشکی شما را مطالعه می‌کند و یک معاینه فیزیکی انجام می‌دهد تا قابلیت شما برای انجام لیفت باسن را بررسی کند. پزشک جراح بسته به کیفیت پوست، مقدار پوست اضافی که باید حذف شود و شکل بدنتان، بهترین گزینه را برای شما تعیین خواهد کرد.

قبل از لیفت باسن، چه اقداماتی باید انجام داد؟

• برای ارتقاء سرعت بهبودی، سیگار کشیدن را متوقف کنید؛ زیرا نیکوتین رگ‌های خونی را منقبض می‌کند.
• از مصرف آسپیرین، داروهای ضدالتهابی خاص و برخی داروهای گیاهی که می‌توانند باعث افزایش خونریزی شوند، خودداری کنید.
• مقادیر زیادی مایعات بنوشید. صرف‌نظر از نوع عمل جراحی که قرار است انجام شود، هیدراتاسیون (آب‌رسانی به بدن) قبل و بعد از عمل جراحی، برای گذراندن یک دوره بهبودی بی‌خطر، لازم و ضروری است.
• لیفت باسن معمولاً به صورت سرپایی انجام می‌شود. ترتیب دهید که حتماً فردی همراه شما باشد که بعد از عمل شما را به منزل برساند و حداقل یک شب در کنارتان بماند. با این کار خیالتان راحت است که فردی در کنار شماست و در صورت بروز هرگونه مشکل، می‌تواند به شما کمک کند.

لیفت باسن با نخ چگونه انجام می شود؟

این روش تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود که این برای بیمار بسیار ایمن‌تر است. پزشک لیفت باسن را می‌تواند با استفاده از تکنیکی شبیه به لیفت صورت با نخ انجام می‌دهد. این روش نتایجی قابل ملاحظه و ماندگار را به همراه خواهد داشت که موجب برجسته شدن، تغییر شکل و سفت شدن پوست باسن می‌گردد.
وقتی بیمار بی‌حس شد، برش‌ها بر روی پوست ایجاد می‌شوند، سپس نخ جراحی با استفاده از سوزن به صورت حرکت زیگزاگی جایگذاری می‌شود. مخروط‌ها و خارهایی به نخ متصل شده‌اند تا به بافت پوست چنگ بزنند و آن را جمع کنند و در نتیجه ظاهری جوان‌تر و چابک‌تر برای باسن ایجاد کنند. این نخ‌ها شامل مجموعه‌ای از مخروط‌های قابل جذب هستند که موجب کشیده شدن بافتی که باید لیفت و تغییر شکل داده شود، می‌گردد. تمامی برش‌های کوچک ایجاد شده به صورت طبیعی و بدون نیاز به بخیه، التیام می‌یابند.
از آنجا که این روش غیر جراحی است، نیازی به زمان استراحت نخواهید بود. این یکی از مزایای مهم در مقایسه با لیفت باسن با استفاده از پروتز است که مستلزم دوره‌ی بهبودی طولانی و دشواری می‌باشد.

روش های دیگر لیفت باسن

لیفت باسن با جراحی

در عمل جراحی، بخشی از پوست و چربی اضافی از دورتادور ناحیه باسن و ران برداشته می‌شود. تکنیک‌های مختلفی برای لیفت باسن وجود دارد، اما رایج‎ترین آن ایجاد برش‌هایی در بالای باسن، ران، کشاله ران و یا در زیر چین‌خوردگی باسن است. بعد از ایجاد برش، پوست اضافی برداشته و پوست باقی‌مانده سفت و محکم بسته می‌شود. این کار باعث بالا رفتن صحیح بافت‌های باسن و یک تغییر شکل در سرتاسر آن می‌شود. ممکن است برای فرم دادن بیشتر به ناحیه‌ی باسن و ران و دستیابی به ظاهری متعادل‌تر، از لیپوساکشن استفاده شود. بعد از اتمام کار، تمامی برش‌ها بخیه زده می‌شوند و اطمینان حاصل می‌شود که پوست به صورت سفت و کشیده بسته شده است.

لیفت باسن به روش برزیلی یا تزریق چربی

لیفت باسن به روش برزیلی یا تزریق چربی، می‌تواند به شما کمک کند تا باسن‌تان پُرتر و برجسته‌تر به نظر آید. این روش یکی از محبوب‌ترین روش‌های موجود برای بزرگ و برجسته کردن و فرم دادن به باسن است که با حداقل تهاجم همراه است. با استفاده از تکنیک لیپوساکشن، چربی از نواحی چاق بدن مانند ران‌ها، کمر و یا شکم برداشته می‌شود، سپس با استفاده از سانتریفوژ پردازش می‌شود تا آب و مایعات اضافی آن خارج شود. در انتها چربی پردازش‌شده به ناحیه‌ی باسن تزریق می‌شود تا اهداف مطلوب و موردنظر شما بدست آید.

لیفت باسن با هایفوتراپی

هایفوتراپی یک روش جایگزین ایمن و مؤثر برای افرادی است که برای لیفت و سفت کردن پوست اطراف باسن خود و رفع افتادگی باسن، خواهان یک روش غیرجراحی هستند. در این روش با استفاده از امواج اولتراسوند، عمیق‌ترین لایه‌های پوست موردهدف قرار می‌گیرند و ازاین‌رو رشد کلاژن‌ها تحریک می‌شود. لایه‌های عمیق پوستی که در طول درمان موردهدف قرار می‌گیرند، همان لایه‌هایی هستند که در روش جراحی سفت می‌شدند.

دوره بهبود پس از لیفت باسن

ممکن است بعد از عمل با میزانی از تورم در ناحیه باسن، روبرو شوید. این تورم بسیار طبیعی است و لازم نیست نگران آن باشید. حدود دو هفته طول می‌کشد تا تورم باسن به طور کامل فروکش کند. مدت زمان دقیق دوره بهبودی به وسعت عمل جراحی و همچنین به میزان توانایی شما برای بهبودی، بستگی دارد.

معایب لیفت باسن

• نوسانات وزنی در آینده می‌تواند نتایج عمل را تحت تأثیر قرار دهد.
• این درمان می‌تواند منجر به از دست رفتن حجم باسن شود. انجام عمل توسط جراحان متخصصی که قبلاً در این زمینه تجربه داشته‌اند، می‌تواند احتمال از دست رفتن حجم باسن را کاهش دهد.

عوارض لیفت باسن

خوشبختانه عمل لیفت باسن به ندرت عوارض قابل توجهی را به دنبال دارد. پزشکان ما در جلسه مشاوره شما را از خطرهای احتمالی آگاه می‌کنند. هر عمل جراحی بالا کشیدن باسن تا حدی با خطر همراه است. شماری از عوارض بالقوه تمامی جراحی‌ها عبارت‌اند از:

• واکنش شدید به داروی بی‌حسی
• هماتوم و سروما (انباشته شدن خون یا مایع زیر پوست که باید توسط پزشک تخلیه شود.)
• عفونت یا خونریزی
• تغییرات حسی
• جای زخم
• واکنش‌های آلرژیک
• آسیب دیدن ساختارهای اصلی
• رضایت‌بخش نبودن نتایج و لزوم تکرار یا انجام عمل‌های دیگر

 

میزان پاسخ دهی مطلوب در جلسه های مختلف لیزر صورت به چه صورت است؟

 

هزینه لیفت باسن

هزینه لیفت باسن، به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ ازجمله به پزشک متخصصی که عمل را انجام می‌دهد و محلی که عمل در آنجا انجام می‌شود. علاوه بر این، نوع عمل و همچنین دامنه و وسعت آن نیز هزینه جراحی باسن را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
تازه ترین مطالب
میزان پیشرفت خواندن شما
فهرست محتوا