جراحی زیبایی لب | لیفت لب | انواع روش، مزایا و معایب

جراحی زیبایی لب
فهرست محتوا

لبها یکی از مهمترین اجزاء صورت هستند که زیبایی آنها بعد از زیبایی چشم مورد توجه قرار می گیرند. نقش زیبایی لب در جذابیت ظاهری افراد ( بویژه خانمها) غیر قابل وصف است.
تنوع در شکل، اندازه و حجم لبها بسیار بیشتر از تنوع در سایر قسمتهای دیگر صورت است. با وجودی که چشمها در زیبایی صورت نقش مهمی دارد ولی لبها در جذابیت صورت (بویژه در خانمها) از سوی جنس مخالف، نقش موثرتری دارد.
خوشبختانه برای زیبایی، جذابیت و برجسته کردن لبها (Lip augmentation)، انتخابهای زیادی (از قبیل

تزریق ژل، تزریق چربی و انواع روشهای جراحی لب) وجود دارد که فرد متقاضی می تواند از انها استفاده کند. بسیاری از افراد با اقدام بسیار کم و مطمئن (مانند تزریق ژل به مقدار مناسب) نتیجه دلخواه خود را بدست می آورند و نیاز به اقدام دیگری ندارند.

جراحی زیبایی لب

در افرادی که با تزریق ژل لب به خواسته خود نمی رسند، میتوان از جراحی لب (جراحی زیبایی لب و یا لیفت لب ) بهره برد. با جراحی لب میتوان بزرگ کردن لب، حجیم کردن لب، تغییر شکل لب (تغییر مدل) و جوانسازی لب را به صورت از پیش تعیین شده و بر اساس سلیقه هر فرد انجام داد. به طور کلی با جراحی لب، محدودیتهایی که برای تزریق ژل لب وجود دارد، برداشته می شود.
مثلا در افرادی که لبهای بسیار باریکی دارند نمی توان با تزریق حجم زیادی از ژل، لبهای قلوه ای درست کرد ولی این کار با جراحی لب به راحتی قابل انجام است. از سوی دیگر برخی از قابلیتها و نتایج جراحی لب را نمی توان با تزریق ژل بدست آورد، به عنوان مثال لیفت گوشه لب ها، با تزریق ژل امکان پذیر نیست در حالی که با جراحی لب قابل انجام است و نتایج خوبی به دنبال دارد.
در مقایسه جراحی لب با دیگر جراحی های زیبایی صورت، عوارض ناشی از جراحی لب بسیار کمتر از جراحی بینی و جراحی پلک است. به عنوان مثال در جراحی بینی امکان گرفتگی دائمی بینی وجود دارد و همچنین درجراحی پلک، بسته نشدن چشمها در زمان خواب می تواند از عوارض مهم باشد، ولی در جراحی لب، بسته نشدن دهان، اختلال در بلع و صحبت کردن مطمئنا ایجاد نخواهد شد.
وقتی هزینه جراحی لب، زمان بهبودی و دیگر شرایط جراحی های مختلف زیبایی را با یکدیگر مقایسه می کنیم، درمی یابیم که جراحی زیبایی لب هزینه کم، بدون نیاز به بیهوشی، مدت بهبودی کوتاه و… را دارد که آن را در بین دیگر جراحی های زیبایی منحصر به فرد می کند.
تقریبا اکثر افرادی که متقاضی و خواهان جراحی زیبایی لب هستند، می‌خواهند که فرم، شکل و حجم لب‌های خود بعد از این عمل جراحی زیبایی به صورت دائمی باشد و بعد از این عمل، دوباره به شکل اولیه خود باز نگردد. از طرف دیگر می‌دانیم که عموما تزریق ژل و چربی به لب‌ها، به دلیل جذب شدن ژل‌ها و چربی‌ها در لب‌ها، نتیجه موقتی دارند و مراجعه کنندگان و متقاضیان، تقریبا باید هر سال با توجه به مقدار و میزان جذب ژل و چربی در لب‌ها، حداقل یکبار برای تزریق مجدد چربی و ژل به لب‌ها مراجعه نمایند، که با توجه به این شرایط، این متقاضیان متحمل هزینه‌های بسیار زیادی می‌گردند.

متقاضی مناسب جراحی زیبایی لب

در ادامه به چند دلیل متداول برای روی آوردن به جراحی زیبایی لب اشاره می‌کنیم:

• برجسته کردن لب‌های باریک یا پرتر کردن لب‌ها. اگر لب بالایی یا هر دو لب شما هنگام لبخند زدن ناپدید می‌شود، حجیم کردن لب می‌تواند به زیبایی چهره شما بیافزاید.
• با بهره‌گیری از بعضی روش‌ها می‌توان حالت ناهمواری لب‌ها، شکل دهان و حالت نمایان شدن لثه‌ها هنگام خندیدن را اصلاح کرد.
• از سوی دیگر اگر لب‌ها بسیار بزرگ باشد یا با دیگر اجزا چهره تناسب نداشته باشد، با جراحی پلاستیک می‌توان لب‌ها را کوچک‌تر کرد.
• چنانچه وضعیت جسمی‌تان مساعد است، نسبت به انجام عمل خوش‌بین هستید و انتظارهایی واقع بینانه دارید، نامزد ایده‌آل این جراحی به شمار می‌روید.

انواع روش‌های جراحی زیبایی لب

جراحی زیبایی لب از بیرون لب با برش مستقیم

در این روش عمل جراحی، ابتدا شکل، فرم و سایزی که ما خواهان آن هستیم را برای جراح متخصص بیان می‌نماییم، سپس با محاسباتی که توسط جراح متخصص صورت می‌گیرد، تناسب آن با صورت سنجیده می شود و در صورتی که با تشخیص جراح متناسب با دیگر اجزاء صورت باشد، فرم آن توسط جراح بر روی لبهایمان طراحی می‌شود، که در این قسمت می توان طراحی‌های مختلفی از لب را انجام داد. سپس جراحی لب از بیرون لب و با برش مستقیم از بیرون انجام می‌گیرد.

مزیت‌های این روش عمل جراحی

• در این روش جراحی می‌توان کل لب یا بخشی از لب را جراحی کرد. به همین دلیل این روش جراحی برای برخی از افرادی که به طور کلی از شکل و فرم لب‌های خود راضی هستند و فقط از بخشی از لب‌های خود راضی نمی‌باشند نیز می‌توان انجام شود و فقط آن بخش از لب را که مورد اخیر بویژه برای کسانی که از لب خود راضی هستند و فقط تمایل به تغییر بخشی از لب می باشند، روش ایده‌آلی محسوب می‌شود.
• دراین روش جراحی لب، می توان فاصله‌ی بینی با لب‌ها را کاهش داد، این در حالی است که در تمامی روش‌های غیر جراحی لب، هرگز نمی‌توان فاصله بینی تا لب‌ها را تغییر داد.
• این روش جراحی زیبایی، تنها روش تغییر فرم کلی لب می باشد که نتایج و آثار بسیار شگفت انگیزی ایجاد خواهد کرد، می‌توان گفت، برخی از نتایجی که در این روش به دست می‌آید به هیچ عنوان با هیچ کدام از روش‌های دیگر نظیر: تزریق ژل و چربی به لب‌ها، پروتزگذاری در لب‌ها و … قابل دستیابی نمی‌باشد.
• می‌توان در این روش عمل جراحی زیبایی لب علاوه بر خود این عمل به طور همزمان ژل‌ها و پروتز‌های عارضه دار لب را نیز تخلیه کرد.

نکات قابل توجه در این روش عمل جراحی

• این روش روش عمل جراحی زیبایی، به افرادی که وسواس فکری دارند و دقیقا نمی‌دانند به دنبال چه شکل و فرم لبی هستند توصیه نمی‌شود و توصیه می‌گردد با تحقیقات کامل و علم دقیق نسبت به این عمل زیبایی نسبت به آن اقدام نمایید.
• کسانی که عادت به کندن پوست لب‌های خود دارند این عمل جراحی توصیه نمی‌گردد.
• باید دقت داشت که اگر این روش جراحی به تنهایی استفاده گردد، لب‌ها به جلو برجسته نمی‌شود و در صورتی که تمایل به افزایش حجم لب‌های خود داشته باشید، می‌توانید این روش را به صورت همزمان با روش‌های دیگری نظیر تزریق بافت چربی و ژل به کار برد.

 

آیا پرمویی غیر هورمونی پاسخ دهی مناسبی به لیزر موهای زائد دارد؟

 

جراحی زیبایی لب از بیرون با برش در ناحیه زیر بینی

در این روش جراحی زیبایی لب، که اصطلاحا به آن، لیفت سانترال لب یا لیفت لب بالا نیز گفته می‌شود، با برشی که در زیر بینی داده می‌شود، قسمت وسط لب بالا، لیفت می گردد و به سمت بالا کشیده می‌شود تا فرم و شکل لب‌های متقاضی به شکل دلخواه نزدیک گردد.

مزیت‌های این روش جراحی زیبایی لب

• در این روش جراحی زیبایی می‌توان، به خوبی فاصله لب و بینی را کاهش داد به همین دلیل این روش برای متقاضیانی که از فاصله‌ی لب‌ها با بینی‌اشان ناراضی هستند بسیار روش مناسبی می‌باشد.
• چون در این روش جراحی برش ایجاد شده هنگام جراحی در زیر بینی زده می‌شود و تا حدود زیادی قابل محو کردن است.
• در این روش جراحی می‌توان با استفاده از لیفت گوشه دهان به سمت بالا، علاوه بر جوان‌سازی، لب‌ها را خندان کرد.
• انجام این عمل جراحی زیبایی به صورت سرپایی بوده و با بیحسی موضعی انجام می‌گردد.
• این روش جراحی زیبایی اثری کاملا ماندگار و دائمی دارد.
• در این جراحی محل برش و جای زخم‌های جراحی، کاملا قابل محو کردن است.

نکته قابل توجه در این عمل جراحی

بعد از این عمل جراحی، تا زمان بهبودی کامل، هرگز نباید از لوازم آرایشی روی لب استفاده کرد.

جراحی زیبایی لب از داخل لب

در این روش جراحی زیبایی، برش‌های جراحی به صورت خطوط منقطع در داخل دهان و پشت لب‌ها انجام می‌گیرد و جراح بافت‌های پایین‌تر را به بالا منتقل می‌کند که در نهایت منجر به افزایش حجم لب‌ها می‌گردد.

مزیت‌های این روش جراحی زیبایی لب

• در این روش عمل جراحی زیبایی، تمامی برش‌ها از داخل می‌باشد و هیچگونه آثاری از جراحی در ظاهر متقاضی باقی نمی‌ماند.
• این روش جراحی در افرادی که خواهان تغییر کمی در لب‌های خود می‌باشند و تمایل زیادی به تغییر فرم کلی لب ندارند، مناسب است.

نکات قابل توجه در این عمل جراحی

• در این روش عمل جراحی زیبایی نمی‌توان تغییر زیادی ایجاد کرد و افرادی که خواهان تغییرات زیاد و کلی بر روی لب‌های خود می‌باشند نبایست از این روش جراحی استفاده کنند.
• با وجود این‌که در این روش از عمل جراحی سایز لب بزرگتر می‌شود ولی فرم لب در این روش قابل تغییر نیست.

پروتز لب

استفاده از پروتز لب باعث افزایش حجم لب می شود. این روش در افرادی که از شکل لب خود راضی هستند جواب می دهد. برخی از افراد سالهاست که از پروتز لب استفاده می کنند و از نتایج آن راضی هستند با این حال، برخی از بیماران از وجود پروتز در لب احساس خوشایندی ندارند و در نهایت آن را خارج می نمایند و از روشهای دیگری برای برجسته سازی لب استفاده می نمایند. در این روش با استفاده از بیحسی موضعی، پروتز در محل نصب می شود. پروتز از جنس سیلیکون است و با بدن سازگاری دارد.
پروتز لب زمانی طرفدار زیادی داشت و هنوز هم برخی از آن استفاده می کنند. با ظهور روشهای جدید فرم دهی به لب ( مانند تزریق ژل)، نقش این روش کم رنگتر شد.

مزیت پروتز لب

این روش به صورت دائمی می تواند لبها را حجیم کند. در صورتی که از نتایج آن خوشتان نیامد، قابل برگشت است و به راحتی میتوان با خارج کردن پروتز، لب را به حالت قبل برگرداند.
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جراحی پروتز لب، مزایا و معایب آن شما می توانید مقاله پروتز لب را مطالعه بفرمایید.

گرافت چربی در لب

در این روش، چربی و بافت زیر جلدی، از بدن خود فرد برداشته می شود و مانند یک پروتز طبیعی در لب ها کار گذاشته می شود.

مزایای تزریق چربی به لب

• این روش تمام مزیتهای پروتز لب (افزایش حجم دائمی) را دارا می باشد.
• به دلیل انعطاف پذیری و سازگاری کامل با بدن، معایب دیده شده در تزریق ژل لب و پروتز لب را ندارد (خنده یا صحبت کردن طبیعی است).
• اثر ماندگار دارد و مطمئن ترین روش ماندگار افزایش حجم لب است.
• ماندگاری آن باعث می شود که در طولانی مدت بسیار ارزانتر از تزریق ژل باشد (یکبار هزیبه برای همیشه).
• چون برشها داخلی است و دیده نمی شود، هیچگونه ردی از جراحی بر روی پوست باقی نمی ماند.
• انجام آن به صورت سرپایی و با بیحسی موضعی صورت می گیرد(مانند کارهای دندانپزشکی).
• این روش را به صورت مستقل و بدون نیاز به روشهای دیگر فرم دهی لب می توان انجام داد. ( بویژه به کسانی که از
• فرم لبشان راضی هستند و فقط می خواهند حجم لبشان بیشتر شود، توصیه می شود)
• در افرادی که به دلیل تزریق ژل، دچار عوارض شده اند و امکان استفاده از هیچ روشی را ندارند، قابل استفاده است.
• در افرادی که از تزریق ژل لب راضی نبوده اند و یا بعد از نصب پروتز لب ، احساس خوبی نداشته اند، می توان همزمان
• با تخلیه ژل یا خروج پروتز، از این روش برای حجم دادن به لب استفاده کرد.

نکته قابل توجه

هزینه این روش در مقایسه با تزریق ژل لب، در ابتدا بالاست ( معادل چند بار تزریق ژل) ولی به دلیل ماندگاری طولانی مدت، وعدم نیاز به تزریق مکرر ژل، در دراز مدت این هزینه بسیار کمتر از هزینه تزریق ارزانترین ژلهای استاندارد موجود است.
برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مزایا و معایب تزریق چربی شما می توانید مقاله مرتبط با ترانسفر چربی را مطالعه بفرمایید.

لیفت گوشه لب

لیفت گوشه لب یا لیفت کرنر لب بیشتر برای جوانسازی لبها استفاده می شود. با گذشت زمان و افزایش سن، گوشه های لب به سمت پایین متمایل می شود و لبها حالت غمگین پیدا می کند.
با استفاده از لیفت گوشه دهان، گوشه ها به سمت بالا آمده و لبها علاوه بر جوان سازی، شاد و خندان به نظر می رسند. توجه داشته باشید که پایین بودن گوشه های دهان به صورت ژنتیکی در بسیاری از افراد جوان نیز دیده می شود، که با این روش قابل اصلاح است.

مزیت لیفت لب

این کار به صورت سرپایی و با بیحسی موضعی انجام می شود. اثر کاملا ماندگار دارد. محل برش جای جراحی قابل محو کردن است.

نکته قابل توجه

• در افرادی که به دلیل وسواس مدام با لب خود بازی می کنند و پوست لب خود را می کنند مناسب نیست.
• تا زمان بهبود کامل (۲ هفته) نباید در گوشه های لب از مواد آرایشی استفاده کرد.

جراحی تلفیقی لب

برحسب خواسته مراجعه کنندگان می توان تلفیقی از روشهای فوق را به کار برد. به عنوان نمونه میتوان همزمان با جراحی لب، گرافت نیز برای افزایش حجم لب استفاده کرد.

اقدامات پیش از جراحی زیبایی لب

جراح پیش از عمل از شما می‌خواهد تا:
• استعمال دخانیات را حداقل ۶ هفته قبل از جراحی متوقف کنید تا فرایند التیام بهتر انجام شود.
• از مصرف آسپرین، داروهای ضدالتهابی خاص و بعضی داروهای گیاهی تشدید کننده خونریزی خودداری کنید.
• صرف نظر از نوع جراحی آتی، رساندن آب کافی به بدن قبل و بعد از جراحی برای داشتن دوران بهبودی ایمن بسیار مهم است.
• پیش از عمل از یکی از نزدیکان بخواهید تا شما را پس از جراحی به خانه برساند و دست کم شب نخست پس از جراحی را در کنارتان باشد.

جلسه مشاوره اولیه

در طول جلسه مشاوره اولیه این فرصت را دارید تا با جراح در مورد نتایج دلخواه خود صحبت کنید. جراح نیز در این جلسه وضعیت لب را بررسی می‌کند. نکته مهم صادق بودن بیمار با پزشک و آمادگی برای ارائه پاسخ‌های صحیح و کامل به پرسش‌های زیر است:

• آیا از ابتلا به بیماری خاصی رنج می‌برید یا به داروهای معینی حساسیت دارید؟ آیا تحت درمان قرار دارید؟
• آیا پیش از این تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اید؟
• در حال حاضر چه داروها، ویتامین‌ها و مکمل‌های گیاهی‌ای مصرف می‌کنید؟
• آیا نوشیدنی‌های الکلی، دخانیات و مواد مخدر مصرف می‌کنید؟
• آیا سابقه انجام عمل‌های غیرجراحی یا غیرتهاجمی زیبایی دارید؟
• انتظار شما از این جراحی چیست؟ انگیزه اصلی شما از انجام این عمل جراحی چیست؟

جراح احتمالاً اقدام‌های زیر را نیز انجام خواهد داد:

• از شما می‌خواهد تا به آینه نگاه کنید و تغییر دقیق مورد نظرتان را نشان دهید.
• عکس‌هایی را برای ثبت در پرونده پزشکی می‌گیرد، صورت را ارزیابی و اندازه‌گیری می‌کند و به کمک نرم افزارهای تصویری
کامپیوتری نتیجه احتمالی عمل را به شما نشان می‌دهد.
• وضعیت سلامت شما، بیماری‌های کنونی یا پیشین یا عامل‌های خطر، را بررسی می‌کند.
• خاصیت ارتجاعی پوست را می‌سنجد.
• روش‌های موجود را توضیح می‌دهد و دوره درمانی پیشنهادی خود را مطرح می‌کند.
• شما را از نتایج احتمالی، از جمله عوارض بالقوه یا خطرهای احتمالی آگاه می‌کند.
• در مورد نوع بی‌حسی پیشنهادی با شما صحبت می‌کند.

اقدامات پس از جراحی زیبایی لب

پس از جراحی لب به مدت یک تا دو روز با کبودی و ورم و ناراحتی ملایم تا متوسط مواجه خواهید شد. با قرار دادن کمپرس سرد بر روی ناحیه عمل شده می‌توانید ورم، کبودی و درد را کاهش دهید. به مدت یک تا دو روز باید رژیم غذایی خود را به مایعات محدود کنید. به احتمال زیاد همان روز جراحی می‌توانید حرکت کنید، اما باید فعالیت‌های خود را محدود کنید.

سوالات رایج درباره جراحی لب

آیا لیفت سانترال لب در جوانسازی لب موثر است ؟

این عمل یکی از اصلی ترین علائم پیری لب را اصلاح می نماید.با لیفت لب ، علاوه بر اینکه دندانهای پیشین بالایی دیده می شوند، همچنین فاصله بینی تا لب بالا کاهش می یابد.

آیا لیفت سانترال لب می تواند افتادگی گوشه های دهان را اصلاح کند؟

خیلی از مراجعین شاکی از مسئله افتادگی گوشه های دهان هستند چرا که معتقدند ، افتادگی گوشه دهان نشان از غمگین بودن یا افسردگی و افزایش سن را به همراه دارد.

آیا جای زخم جراحی لیفت لب را می توان بر طرف نمود؟

در بسیاری از موارد می توان جای باقیمانده لب را با روشهای دارویی یا جراحی مجدد برطرف کرد.

بعد از جراحی لب آیا بعدها می توان تزریق چربی یا ژل انجام داد؟

بله ، افرادی که می خواهند هم لبهای بزرگ و هم برجسته به جلو داشته باشند بهتر است اول جراحی کنند و بعد از آن در صورتی که تمایل به برجسته کردن بیشتر لب به جلو داشتند از تزریق ژل یا چربی بهرمند شوند.

بعد از جراحی لب رژیم غذایی خاصی باید رعایت شود؟

خیر ، بعد از جراحی لب احتیاجی به رعایت رژیم غذایی ندارد ولی باید شستشوی مداوم و استفاده از آنتی بیوتیک موضعی فراموش نشود.

آیا جراحی لب مانند تزریق ژل یا تزریق چربی به بزرگتر نشان دادن لبها کمک می کند؟

جراحی لب فقط به بزرگ کردن لب کمک می کند و برای برجسته شدن لب به جلو باید تزریق چربی یا ژل انجام شود.

آیا می توان فقط یک کدام از لبها را مثلا لب بالا را جراحی نمود؟

بله، میتوان فقط یک لب را جراحی نمود . در بعضی از افراد لب پایین یا بالا به اندازه کافی برجسته و زیباست و نیازی به تغییر ندارد در این موارد تنها لب سمت مقابل اصلاح می شود.

برای بزرک کردن لب جراحی مناسب تراست یا پروتز لب؟

به طور قطعی نمی توان در این مورد نظر داد پروتز لب در لبهایی که خیلی باریک هستند چندان زیبا نمی شود زیرا احتمال عوارض و دیده شدن آنها زیاد است. دراین گونه لبها، جراحی نتیجه زیبایی به دنبال دارد.در برخی از پروتزهای جدید، فرم پروتز به گونه ای است که حالت نسبتا طبیعی را در لب ایجاد می کند. با همه این اوصاف متقاضیان پروتز لب کمتر از متقاضیان جراحی لب می باشند. شاید یکی از مزیتهای مهمی که جراحی نسبت به پروتز لب دارد این باشد که به طور همزمان می توان شکل لب را هم تغییر داد.

لب بعد از چه مدتی به صورت طبیعی در خواهد آمد؟

معمولا ۲هفته بعد از جراحی تا حد زیادی تورم خوابیده و کبودی برطرف می شود و لب شکل و حالت طبیعی را پیدا می کند.ولی بطور کلی ممکن است کمی تورم به مدت ۶-۳ ماه باقی بماند.اغلب افراد از این تورم خوشحال هستند و تمایلی به برطرف شدن سریع آن ندارند.

آیا جراحی لب احتیاج به بستری شدن دارد؟

خیر، جراحی لب به صورت سرپایی انجام می شود و بعد از جراحی بیمار مرخص می شود و می تواند کاملا به فعالیت روزانه خود بپردازد.

فعالیتهای روزانه تاثیری بر روی جراحی لب دارد؟

خیر، فعالیت روزانه برروی جراحی لب تاثیری ندارد فقط باید شستشوی مکرر محل زخم و استفاده از آنتی بیوتیک موضعی، فراموش نشود.

آیا بعد از جراحی لب داروی خاصی باید استفاده شود؟

بله، مانند هر نوع جراحی، باید از آنتی بیوتیک استفاده کرد و برای جای زخم نیز از پمادی که تجویز می شود استفاده نمود.

بعد از چه مدتی تورم و کبودی لب ها از بین می رود؟

در اغلب موارد بعد از یک هفته تورم و کبودی تا حد زیادی برطرف می گردد.ولی در برخی افراد ممکن است این مدت طولانی تر باشد.

چه مدت زمان بعد از جراحی جای بخیه ها خوب می شود؟

حدود سه تا پنج رو بعد از جراحی بخیه ها کشیده می شود از یک هفته بعد از آن کم کم جای بخیه خوب خواهد شد.

برای جلوگیری از تورم و کبودی چه کارهایی می توان انجام داد؟

در ۲۴ ساعت اول توصیه می شود بر روی لب و بخیه ها کمپرس سرد گذاشته شود تا جلوگیری از تورم و کبودی لب کند.

بعد از چه مدتی بعد از جراحی لب می توان استحمام کرد؟

از روز بعد از جراحی میتوان استحمام نمود و بهتر است روزی۴-۳ بار محل جراحی را با آب و صابون به خوبی شسته شود. این کار به بهبودی سریع زخم و برطرف شدن محل آن کمک بسیاری می کند.

آیا امکان کوچک نمودن لب ها نیز با جراحی وجود دارد؟

بله، همانگونه که لبها را می توان بزرگ کرد امکان کوچک نمودن لبها نیز وجود دارد.ولی به طور کلی متقاضیان این کار کمتر هستند.

مدت زمان جراحی لب چقدر می باشد؟

بستگی به این دارد که یک لب باشد یا هر دو لب , جراحی از بیرون باشد یا از داخل دهان.به طور کلی مدت زمان آن بین نیم تا یک ساعت متغییر است.

می توانم در حین عمل بیدار بمانم و بیهوش نباشم؟

بله, این کار با بی حسی موضعی انجام میشود و نیازی به بیهوشی بیمار وجود ندارد.

آیا بزرگ کردن لبها باعث محو شدن چروک های اطراف دهان می شود؟

بزرگ و کوچک کردن لب ها تنها اندازه لب را تغییر می دهند. برای اصلاح چروک و خطوط اطراف دهان باید از روش های دیگری استفاده کرد.

آیا با روش جراحی حین برجسته کردن لبها می توان تا حدودی شکل آن را نیز تغییر داد؟

بله ، لبها بوسیله جراحی به خوبی برجسته شده وامکان تغییر شکل مورد دلخواه وجود می آید.

 

میدانستید آن قسمت از پوست که قرار است لیزر صورت شود، باید بدون هرگونه مواد آرایشی باشد؟

 

آیا فردی که قبلا ژل به لب تزریق کرده است می تواند روش جراحی را نیز انجام دهد؟

بله، امکان پذیر می باشد و در کسانی که تزریق ژل عارضه نداده باشد نتیجه جراحی بهتر خواهد بود.

کدام یک از روشهایی که برای بزرگ کردن لبها وجود دارد ماندگاری بیشتری خواهد داشت؟

برجسته کردن لبها با جراحی ماندگاری دائمی دارد و برای کسانی که لبهای بسیار نازک دارند بهترین روش محسوب می شود.روش استفاده از پروتز و تزریق چربی نیز دائمی محسوب می شود. روش تزریق چربی ممکن است نیاز به تکرار داشته باشد.

چه روشهایی برای بزرگ کردن لب وجود دارد؟

روشهای مختلفی برای برجسته کردن و بزرگ کردن لبها وجود دارد که این روشها شامل : پروتز لب, تزریق ژل یا فیلر, تزریق چربی, برجسته کردن لبها با جراحی می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
تازه ترین مطالب
میزان پیشرفت خواندن شما
فهرست محتوا