هزینه رفع موهای زائد با لیزر الکساندرایت | رفع ضایعات عروقی | حذف تاتو و دیگر کاربردها

لیزر الکساندرایت
فهرست محتوا

امروزه یکی از راه های خلاص شدن از شر موهای زائد در سراسر بدن، انجام لیزر موهای زائد است که این روش می تواند به عنوان بهترین روش ها باشد یکی از پیشرفته ترین دستگاهای لیزر دنیا

برای از بین بردن موهای زائد برای همیشه است استفاده از لیزر با دستگاه لیزر الکساندرایت است. در بین سایر دستگاه های لیزر معمولا این لیزر یکی از پر کاربرد ترین لیزر ها است.

لیزر الکساندرایت چیست؟

لیزر الکساندرایت یکی از انواع روش از بین بردن موهای زائد و پرکاربردترین لیزرهایی است که برای رفع موهای زائد از آن استفاده می‌شود و در طول موج کوتاه‌تر ۷۵۵ نانومتر، نزدیک به طول موج مادون قرمز کار می‌کند. دستگاه لیزر الکس روشی دائمی و موثر را برای از بین بردن موهای زائد ارائه می‌دهد که نتایج آن به طور بالینی تایید شده است.
دستگاه لیزر الکساندرایت به دلیل پوشش‌دهی وسیع و سرعت تکرار بالا بسیار کاربردی و کارآمد است. این لیزر سریع‌ترین و متداول‌ترین لیزری است که برای رفع موهای زائد به کار برده می‌شود و برای درمان سریع ناحیه‌های بزرگی مانند صورت، دست، پا، خط بیکینی، پشت بدن و زیربغل مناسب است. از بین بردن موهای زائد کل پشت بدن بیماران با پوست روشن تا زیتونی رنگ کمتر از سی دقیقه طول می‌کشد. هرچه موهای بیمار تیره‌تر و پوستش روشن‌تر باشد، نتایج بهتری به دست می‌آید.
الکساندرایت در حالت کیو سوییچ نیز در دسترس است؛ کیوسوییچ به تکنیکی گفته می‌شود که این امکان را فراهم می‌آورد تا لیزر پرتویی با شدت بالا در پالس‌های بسیار کوتاه تولید کند.
لیزر الکساندرایت با پالس بلند برای از بین بردن دائمی موهای زائد به کار برده می‌شود. دستگاه برای رفع موهای زائد روی مدت زمان پالس ۲ تا ۲۰ میلی ثانیه و فلوئنس ۱۰ تا ۴۰ ژول بر سانتی متر مربع تنظیم می‌شود. تمامی درمان‌های رفع موهای زائد با استفاده از دستگاه سرمایشی انجام می‌شود تا حین گرم کردن ساقه مو و ساختار فولیکولی پیرامونی آسیبی به لایه ایپدرم پوست نرسد. لیزر الکس موهای زائد تیره رنگ را در نهایت ایمنی از بین می‌برد.

انواع لیزر الکساندرایت

لیزر ARION

لیزر ARION یکی از سریع‌ترین و قدرتمندترین دستگاه‌های لیزر الکساندرایت در جهان است. طول موج ۷۵۵ نانومتری آن استاندارد طلایی رفع دائمی موهای زائد نوع I – IV است. تغییرپذیری طول پالس و اندازه اسپات پیش‌شرط لازم برای از بین بردن موهای ظریف و ضخیم‌تر، سطحی و عمقی‌تر است. دستگاه ARION علاوه بر هندپیس ارگونومیک به یک اسکنر اختیاری نیز مجهز است که ناحیه‌های بزرگی به وسعت ۶۰ x 65 mm را پوشش می‌دهد. با این توصیف دستگاه ARION درمانی با سرعت و دقت منحصر به فرد را به دست می‌دهد.
دستگاه ARION دارای Burst Mode ویژه‌ای است که موهای زائد را به آرامی و به نحو موثر از بین می‌برد. هر پالس لیزر به چندین پالس فرعی‌ کوتاه و سریع تقسیم می‌شود. سطح پوست بین اعمال ریزپالس‌ها سرد می‌شود تا احتمال بروز عوارض جانبی به حداقل برسد. سیستم خنک کننده با هوا مستقیماً به هندپیس یا اسکنر متصل می‌شود؛ بنابراین متخصص نیازی به کمک ندارد.

 

آیا میدانستید افرادی که باتری در قلب خود کار گذاشته اند باید قبل از لیزر صورت ، پزشک خود را در جریان بگذارند؟

 

لیزر آلما

دستگاه لیزر موهای زائد آلما درمان طیف وسیعی از بیماران و انواع موهای زائد را ممکن می‌کند. از بین بردن موهای زائد با لیزر آلما درمانی سریع و راحت است که بهترین نتایج بالینی ممکن را به دست می‌دهد.
آلما تکنولوژی منحصر به فرد و پیشرفته‌ای است که امروزه در کلینیک‌ها از آن بهره گرفته می‌شود. لیزر آلما پالس‌های کوتاهی را با سرعت تکرار بالا به عمق لایه درم تحویل می‌دهد، بنابراین قدرت دستگاه آلما بالاتر از حد معمول است و فولیکول‌های مو به خوبی گرم می‌شود و از بین می‌رود، بدون این که بیمار کمترین دردی حس کند.
تماس مداوم پوست با دستگاه سرد کننده از سوختگی پیشگیری و درمان را راحت‌تر می‌کند. به علاوه با اپلیکاتور مخصوص دستگاه می‌توان ناحیه‌های بزرگ‌تری را در زمان کمتر درمان کرد. مهم نیست پوست‌تان روشن، تیره یا برنزه یا موهایتان زبر و ضخیم یا ظریف باشد، مطمئن باشید دستگاه لیزر آلما موهای تمام بدن را به بهترین وجه از بین می‌برد.

لیزر کوترا

امروزه آقایان نیز مانند بانوان از طرفداران جدی لیزر موهای زائد هستند و با بهره‌گیری از لیزر کوترا (Cutera) می‌توانند پوستی صاف و بدون مو داشته باشند. دیگر دوره اصلاح با تیغ، الکترولیز یا اپیلاسیون‌های دردناک با وکس به پایان رسیده است. دستگاه لیزر کوترا با تکیه بر تکنولوژی سده بیست و یکم درمانی موثر را برای این موهای آزاردهنده به دست داده است. لیزر کوترا روشی برای از بین بردن همیشگی موهای زائد بانوان و آقایان و مناسب برای انواع پوست است. هر فردی فارغ از جنسیت و رنگ پوست، حتی افراد با پوست برنزه می‌توانند با استفاده از این دستگاه برای همیشه با موهای زائد خداحافظی کند.
کوترا بهترین دستگاه رفع موهای زائد است که برای تمام پوست‌ها از روشن گرفته تا تیره و حتی پوست‌های برنزه توصیه می‌شود. طراحی منحصر به فرد این دستگاه، طول موج بلندتر آن و سیستم خنک کننده ابداعی کوترا آن را به انتخابی ایمن، دائمی و موثر تبدیل کرده است.
لیزر کوترا طول موج ایده‌آل لیزر را با منعطف‌ترین پارامترها ترکیب می‌کند تا یک سرو گردن از دیگر رقبای خود بالاتر باشد و موثرترین دستگاه لیزر عروقی لقب بگیرد. لیزر کوترا طیف وسیعی از رگ‌ها، از ظریف‌ترین سیاهرگ‌های عنکبوتی واریس تا رگ‌های آبی عمیق شبکه‌ای را به روشی سریع، ایمن و موثر درمان می‌کند. بیماران دارای پوست تیره، روشن یا برنزه نیز می‌توانند با کوترا درمانی موفق را تجربه کنند.

مزایای لیزر الکساندرایت

مزایای لیزر موهای زائد با دستگاه الکساندرایت به شرح زیر است:

• سریع‌ترین روش از بین بردن موهای زائد
• پوشش‌دهی وسیع (بیش از ۱۸ میلی‌متر) و سرعت تکرار بالا
• درمان سریع ناحیه‌های بزرگ؛ برای مثال کل پشت بدن ظرف کمتر از سی دقیقه درمان می‌شود.
• مناسب برای بیمارانی با پوست روشن تا زیتونی رنگ
• سرعت تکرار بالا به معنای سریع‌تر و کوتاه‌تر بودن درمان است.
• موثر برای طیف وسیعی از انواع پوست از تون سفید تا زیتونی
• موثر برای موهای نازک‌تر
• نفوذ در عمق بیشتر
• پوشش‌دهی ناحیه‌های وسیعی از پوست
• تاثیرگذاری بعد از اولین جلسه درمانی
• بدون نیاز به تعداد زیاد جلسات درمان
• عدم دردناک بودن درمان
• این لیزر میتواند موهای نازک و روشن را هم حذف نماید

کاربردهای لیزر الکساندرایت

لیزر الکساندرایت علاوه بر از بین بردن موهای زائد ناحیه‌های مختلفی از بدن مانند صورت، پا، بازو، زیربغل، خط بیکینی و ناحیه تناسلی در موارد زیر کاربرد دارد:

• لیزر ضایعات عروقی (واریس، رزاسه و …)
• لیزر ضایعات رنگدانه‌ای ( خال، خال گوشتی، زگیل، لکه های پوستی، ملاسما)
• لیزر پاک کردن تاتو و خالکوبی
• درمان کک مک و پیسی پوست
• درمان رگ‌های عنکبوتی
• درمان لکه‌های ماه گرفتگی

رفع ضایعات عروقی با لیزر الکساندرایت

ضایعات عروقی که به شکل خال های عنکبوتی که در بدن یا صورت فرد ممکن است ظاهر شود که معمولا به شکل مادر زادی ممکن است به وجود آمده باشد. (ناهنجاری های عروقی) با این لیزر قابل درمان است. در پروسه این درمان رنگ دانه های قرمز با پرتو های خفیف (هموگولوبین) مورد هدف قرار میگیرند.

رفع لکه های پوستی با لیزر الکساندرایت

ممکن است که بر اثرعواملی مثل افزایش سن لکه هایی بر روی صورت فرد ظاهر شود لکه هایی مثل کک و مک های مادرزادی و انواع خال های گوشتی که با لیزر الکساندرایت قابل درمان هستند. برای رفع این لک های پوستی ملانین های موجود در روی پوست را با پالس های خفیف هدف قرار می دهند. علاوه بر این برای درمان چین و چروک های روی پوست می توان از این لیزر استفاده کرد.

رفع موهای زائد با لیزر الکساندرایت

بهترین استفاده از لیزر که بین بیشتر افراد طرفدار زیادی را هم دارد انجام لیزر مو برای رفع موهای زائد است که در این روش با استفاده از لیزر، فولیکول های ماده زائد را کاملاً تخریب و به این ترتیب امکان رشد موهای زائد در آن ناحیه خاص را بسیار ضعیف می کنند. از این روش برای از بین بردن نقاط مختلفی از بدن که امکان رشد موی زائد وجود دارد که معمول ترین نواحی بدن عبارت است از : زیر بغل ، خط بیکینی ، صورت ، گردن ، پشت ، قفسه سینه و پاها استفاده می شود.
از آن جایی که این روش برای موهای روشن ممکن است که بی اثر بوده باشد این روش لیزر برای از بین بردن موهای تیره بسیار مؤثرتر است.
بهترین متقاضیان رفع موهای زائد با دستگاه لیزر الکساندرایت افرادی با پوست روشن و موهای تیره (قهوه‌ای تا مشکی) هستند. متقاضیان معمولاً براساس تقسیم‌بندی فیتزپاتریک ارزیابی می‌شوند و اعداد یک تا چهار به فنوتیپ پوست تخصیص داده می‌شود.
یکی از این قابلیت های مهم این دستگاه این است که برای رفع موهای زائد پالس ها و فلوئنس ها را می توان تنظیم کرد به این ترتیب برای رفع موی زائد صورت مدت زمان پالس ۲ تا ۲۰ میلی ثانیه و فلوئنس ۱۰ تا ۴۰ ژول بر سانتی متر مربع تنظیم می کنند.
تکنسین لیزر باید بسیار عالی کار کند و در افرادی که پوست تیره دارند باید بسیار با احتیاط تر انجام دهند، همان طور که گفتیم و از آن جایی که با این دستگاه ملانین پوست از بین می رود ممکن است که در این صورت لکه های سفید بر روی بدن آن ها ظاهر شود.
مهم ترین مسئله در این روش این است که دوره درمان کامل باشد زیرا که در این روش برای حذف موهای زائد نیاز است تا جلسات متعددی مثلا بین ۳ تا ۶ بار صورت بگیرد. در واقع منطقه مورد نظر، رنگ پوست ، درشتی مو ، جنسیت و غیره در تعیین تعداد جلسات بستگی دارد.
به گفته پزشکان پوست و مو و زیبایی بهتر است که بین جلسات درمان فاصله ای حدود ۳ تا ۸ هفته رعایت شود. البته پوست حدود ۶ تا ۸ هفته بسته به ناحیه مورد نظر، تمیز باقی می ماند و زمان شروع جلسه بعدی هنگام رویش موهای ریز جدید است.

حذف تاتو با لیزر الکساندرایت

این دستگاه می تواند که هر نوع تاتو را در هر بخش از بدن پاک کند. رنگدانه های سیاه سفید و آبی و سبز را با استفاده از این دستگاه لیزر می توان به راحتی در طی چند جلسه نابود کرد.
برای هر نوع کاری بر یک پالس تنطیم می شود که در حذف تاتو این دستگاه بر روی مدت زمان پالس کوتاه ۵ تا ۱۰۰ نانو ثانیه تنظیم شده است. در صورتی امکان رفع و حذف تاتو با این دستگاه امکان پذیر است که در درمان های قبلی برای پاک کردن تاتو زخمی روی بافت وجود نداشته باشد در این صورت حذف تاتو به وسیله لیزر الکساندرایت به راحتی انجام می شود.

 

آیا میدانستید اگر از داروهای ضدبارداری استفاده می‌کنید، برای لیزر موهای زائد باید پزشک معالج خود را در جریان بگذارید؟

 

عملکرد لیزر الکساندرایت

طول موج نور پرانرژی ساطع شده از لیزر به انرژی گرمایی تبدیل می‌شود و حرارت حاصله به ناحیه هدف آسیب می‌زند. بنابراین دستگاه الکساندرایت تحت فرایند فوتوترمولیزعمل می‌کند؛ یا به عبارت دیگر با استفاده از نور ناحیه انتخابی را گرم می‌کند تا از بین برود. لیزر الکساندرایت باعث تخریب بافتی دقیق ضایعه‌ها می‌شود و کمترین آسیبی به بافت پیرامونی نمی‌زند.

آمادگی لازم قبل از درمان با لیزر الکساندرایت

اگر قصد دارید از درمان لیزر موهای زائد با دستگاه الکساندرایت بهره بگیرید، باید استفاده از موم، الکترولیز یا بند را از شش هفته قبل از درمان متوقف کنید؛ چون لیزر ریشه‌های موهایی را هدف قرار می‌دهد که به طور موقتی با وکس یا بند برداشته می‌شود. همچنین به مدت شش هفته قبل و بعد از درمان باید از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید، چون نور خورشید از کارآمدی لیزر می‌کاهد و احتمال بروز عوارض پس از درمان را افزایش می‌دهد.
بهتر است که شما قبل از درمان مخصوصا زمانی که رنگ دانه ها در لیزر مورد هدف قرار می گیرند حتما لازم است که توسط یک معاینه از سالم بودن مناطق مطمئن شوید این کار برای جلوگیری از درمان نامناسب سرطان‌های پوست مانند ملانوم ضروری است.

مراحل درمان با لیزر الکساندرایت

بیمار باید حین درمان از عینک محافظ با صفحه مات استفاده کند. متخصص هندپیس دستگاه را روی سطح پوست قرار می‌دهد و لیزر را فعال می‌کند. بسیاری از بیماران دریافت هر پالس را مانند برخورد کش به پوست توصیف می‌کنند. می‌توان از کرم بی‌حسی برای ناحیه مورد نظر استفاده کرد، اما معمولاً نیازی به بی‌حسی نیست. پوست در طول درمان خنک می‌شود. بعضی دستگاه‌های لیزر مجهز به سیستم سرمایشی داخلی هستند.
متخصص هندپیس دستگاه را روی سطح پوست فرد قرار می دهد و سپس لیزر را فعال می کند. برای تسکین منطقه درمان بلافاصله پس از درمان می توان از کیسه های یخ نیز استفاده کرد. بهتر است تا بیمار برای مدت چند روز در طول درمان در معرض نور خورشید نباید قرار بگیرد ؛ و بلافاصله پس از درمان مراقبت های اولیه آغاز می شود.
اکثر بیماران باید در یک بازه زمانی ۱۲ ماهه ۴ تا ۶ جلسه برای لیزر با الکساندرایت مراجعه کنند تا نتیجه مطلوب به دست آید. البته برخی بیماران ترجیح می‌دهند پس از یک سال نیز باز هم درمان را تکرار کنند تا نتیجه به دست آمده حفظ شود.
درمان با لیزر الکساندرایت از ایمنی بالایی برخوردار است، مشروط بر آن که بیمار به دقت توصیه‌های متخصص زیبایی را رعایت کند. تمام احتیاط‌های لازم به کار برده می‌شود تا درمان در نهایت ایمنی و تاثیرگذاری انجام شود. لیزرهایی که برای از بین بردن موهای زائد به کار برده می‌شود غیر یونیزه هستند، یعنی تشعشع موتاژنیک یا سرطان‌زا ندارند. این لیزرها فقط اثر گرمایی دارند.
پس از انجام تعداد جلسات توصیه شده برای رفع موهای زائد با لیزر الکساندرایت حدود ۷۰٪ از موهای زائد برطرف خواهد شد. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که هر چه لیزر سریع‌تر باشد، در جلسات کمتری قادر به از بین بردن بخش‌های بزرگی از موهای زائد خواهد بود. به بیماران علاقه‌مند به درمان مناطق بزرگ‌تر موهای زائد (مانند شکم، سینه، پشت، شانه‌ها و یا پاها) اغلب استفاده از لیزر الکساندرایت توصیه می‌شود. لیزر الکساندرایت تنها لیزری است که برای درمان پر مویی یا “سندرم آمبراس” توصیه می‌شود.
هنگامی که جلسه اولیه به پایان رسید، شما ممکن است مقدار تورم جزئی در ناحیه تحت درمان داشته باشید، اما این تورم معمولاً در عرض چند ساعت برطرف خواهد شد. برای رسیدن به نتایج نهایی مورد نظر، بسیاری از بیماران نیاز به سه جلسه (یا بیشتر) با فواصل ماهانه دارند تا فولیکول‌ موهایی در طول جلسات قبلی در فاز استراحت و یا ریزش بوده‌اند، از بین برود.
برای رفع ضایعات عروقی نحوه درمان و تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان مهم ترین مسئله شکل، اندازی و محل ضایعه و همچنین نوع پوست است که به این موارد بستگی دارد. تعداد جلسات مورد نیاز برای حذف عروق کوچک معمولا ً بین ۱ تا ۳ جلسه و برای رفع عروق بزرگتر نیاز است تا جلسات بیشتری مراجعه شود.
اما برای پاک کردن تاتو از روی پوست احتمالا تعداد جلسات متعددی (۵ تا ۲۰ جلسه) را با فاصله حداقل ۷ هفته بین جلسات برای رسیدن به نتیجه مطلوب توصیه می شود تا تاتو به کل از روی پوست پاک شود.

مراقبت های پس از درمان با لیزر الکساندرایت

• بلافاصله پس از درمان از کیسه یخ برای تسکین ناحیه درمان استفاده کنید.
• تا چند روز پس از درمان از مالش دادن و یا استفاده از اسکراب‌ها یا پاک کننده‌های سایشی پوست خودداری کنید.
• ممکن است پوست برای پیشگیری از ساییدگی پانسمان شود.
• بیمار در طول دوره درمان باید از پوست در برابر آفتاب محافظت کند تا احتمال تغییرات رنگدانه‌ای پسا التهابی کاهش یابد.

عوارض جانبی درمان با لیزر الکساندرایت

عوارض جانبی درمان با لیزر الکساندرایت معمولاً جزیی است و شامل موارد زیر می‌شود:

• درد حین درمان؛ درد با استفاده از وسایل سرمایشی خنک کننده پوست و در صورت لزوم پماد بی‌حسی کاهش می‌یابد.
• قرمزی، ورم و خارش بلافاصله پس از عمل بروز می‌یابد و تا چند روز ادامه دارد.
• به ندرت پیش می‌آید که رنگدانه پوست مقدار زیادی انرژی نورانی جذب می‌کند، در این حالت پوست تاول می‌زند که خود به خود برطرف می‌شود.
• تغییرات رنگدانه‌ای پوست: سلول‌های رنگدانه (ملانوسیت) گاهی آسیب می‌بیند و لکه‌های تیره‌تر (هیپرپیگمانتسیون) یا روشن‌تری (هیپوپیگمانتاسیون) را به جا می‌گذارد. لیزرهای زیبایی معمولاً برای بیماران با پوست روشن‌تر مناسب‌تر هستند.
• کبودی در ده درصد بیماران مشاهده می‌شود که معمولاً خود به خود از بین می‌رود.
• عفونت باکتریایی: آنتی بیوتیک برای درمان یا پیشگیری از عفونت زخم توسط پزشک متخصص پوست تجویز می‌شود.

هزینه لیزر الکساندرایت

متأسفانه، به دلیل اینکه درمان های پوستی جزو درمانهای زیبایی است، بعید است که شرکت¬های بیمه هزینه درمان را پوشش دهند. از طرف دیگر هزینه درمان با لیزر به اندازه محل تحت درمان بستگی دارد. در اکثر موارد، هرچه محل تحت درمان کوچکتر باشد، هزینه درمان هم کمتر خواهد شد. علاوه بر این وقتی که بیماران از طرحهای پرداخت مناسب و تخفیفات دوره ای که توسط کلینیک پوست و زیبایی ارائه می شود استفاده می کنند، می توانند با بهترین کیفیت و نتیجه ی مطلوب، درمانی مقرون به صرفه را داشته باشند.
از طرف دیگر وقتی تصمیم به درمان با لیزر را گرفتید، مهم است که به یاد داشته باشید طول مدت درمان برای هر شخص با توجه به میزان گستردگی ناحیه ی تحت درمان متفاوت است. به همین خاطر، شما می توانید برای کاهش هزینه ها به کمک مشورت با پزشک معالج در همان ابتدا تعداد جلسات درمان را مشخص کنید. به این ترتیب هزینه های شما تا حدی کاهش می یابد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
تازه ترین مطالب
میزان پیشرفت خواندن شما
فهرست محتوا